Pływacy UKS Nawa Skierniewice bardzo udanie rozpoczęli sezon startowy 2020. Na wspólnym zdjęciu podczas Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Pływaniu.

Pływacy UKS Nawa Skierniewice bardzo udanie rozpoczęli sezon startowy 2020. Na wspólnym zdjęciu podczas Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Pływaniu. (fot. UKS Nawa)

Podczas Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Pływaniu powołania do reprezentacji Polski otrzymali reprezentanci UKS Nawa Alicja Ulicka i Jan Michalak. Startem w Łodzi zawodnicy UKS Nawa Skierniewice rozpoczęli sportowy 2020 rok.

Podczas ceremonii otwarcia łódzkich mistrzostw powołania do kadry narodowej otrzymali Alicja Ulicka i Jan Michalak.

Powołania do kadry wojewódzkiej młodzika otrzymali: Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Inez Sarna i Weronika Michalik.

– Jestem wysoce podbudowany postawą naszych zawodników. Ciężki wysiłek jaki w ostatnim czasie włożyli podczas codziennych treningów zaowocował i pozwolił na sięgnięcie po najwyższe laury. Zawody pokazały także, że nasz klub i nasi pływacy są liczącą się drużyną w województwie i jak równy z równym rywalizują ze swoimi rówieśnikami z większych ośrodków sportowych. W ostatnich latach udało się nam ugruntować pozycję w świecie krajowego pływania, a nasze perełki pięknie pokazują się na arenach zawodów rangi mistrzowskiej. Widzimy wielki potencjał w młodych zawodnikach Nawy Skierniewice i jestem przekonany, że ich kariera będzie się dalej prężnie rozwijać, a z ich osiągnięć będziemy jeszcze wielokrotnie dumni w przyszłości – dodaje Marcin Sarna, który zaznacza, jak dużą pracę w wykonują pozostali trenerzy UKS Nawa Bartłomiej Miśta, Artur Zakrzewski i Kamil Szczepaniak. – To również dzięki ich pracy i zaangażowaniu możemy cieszyć sie wynikami podopiecznych – zauważa.

Podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Pływaniu 2020 (23.02) skierniewiczanie zdobyli 56 medali. Na ten dorobek złożyły się aż 22 złote, 17 srebrnych i 17 brązowych medali.

Na najwyższym stopniu podium stawali: Alicja Rodziewicz (aż sześciokrotnie) Joanna Świderska (pięciokrotnie), Weronika Lesiak (trzykrotnie), Alicja Ulicka (trzykrotnie), Jakub Lesiński (dwukrotnie), Zuzanna Denisiewicz (dwukrotnie) oraz Jarosław Jankiewicz–Delgado.

Ważnym akcentem weekendowych zawodów było również uhonorowanie zawodników ze Skierniewic za ustanowienie w roku 2019 rekordów okręgu. Wyróżnienia otrzymali Alicja Ulicka (200 m i 50 m stylem grzbietowym) oraz Alicja Rodziewicz (50 m stylem motylkowym).

Więcej o występie skierniewiczan w łódzkich zawodach w najnowszym (27.02) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Historyczny sukces Unii w pucharze!

Piękna pucharowa historia Unii Skierniewic trwa....

Tenisowe emocje w wykonaniu dzieci i młodzieży

Szachiści Piątki zdominowali mistrzostwa...

Sztafety UKS Vis tuż za podium w mistrzostwach...

Remis Unii ze Zniczem. Zespół myślami przy...

Najlepsi w 2020 roku docenieni finansowo

Pływacy UKS Nawa w czołówce klasyfikacji cyklu...

Jutrzenka Drzewce spada z IV ligi

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA