(fot. Joanna Młynarczyk)

Nie zobaczymy tu filmów komercyjnych ani granych w bieżącym repertuarze. Będzie za to miejsce na filmy młodych twórców, debiutantów, a także możliwość spotkania i dyskusji z nimi. Seanse w ramach MKF Kinofeel wyświetlane będę raz w miesiącu.

 – Mój cel w Kinofeelu jest taki, by młodzież, która wyjdzie z kina, wyniosła bagaż nowych doznań, myśli, może też z nowym podejściem do jakiegoś tematu, pozornie przegadanego na lekcji w szkole – mówi Agnieszka Skoczek, koordynator edukacji filmowej w kinie Polonez. - To też miejsce do spotkań z twórcami filmowymi – reżyserem, aktorem, scenarzystą czy jeszcze inną osobą z branży filmowej, możliwość przyjrzenia się jak wygląda praca nad produkcją od kuchni, a dla tych, którzy myślą o związaniu przyszłości z filmem, zaczerpnięcie warsztatu. Chodzi o to, żeby dyskutować o filmie w kinie, żeby młodzież nie bała się wypowiedzieć – dodaje.

Satyrycznym obrazem II wojny światowej „Jojo Rabbit” w reż. Taika Waititi, zainaugurowano nowy, piąty już sezon w Młodzieżowym Klubie Filmowym Kinofeel. Tytuł przyciągnął liczną publikę, a po filmie miała miejsce dyskusja, poprowadzona przez Dianę Dąbrowską, filmoznawczynię i krytyka filmowego.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jagna 0 5 miesięcy temu

  Aga Skoczek, doskonała robota:) Gratulacje! Pracuj, kombinuj, zapraszaj fajnych ludzi, prowokuj do dyskusji:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3205 sekundy