W ubiegłym tygodniu odbył się w Wiskitkach Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych. Do rywalizacji o Puchar Wójta przystąpiło osiem jednostek funkcjonujących na terenie gminy.

Osiem jednostek OSP z terenu gminy Wiskitki przystąpiło w ubiegłym tygodniu do rywalizacji w halowym turnieju piłki nożnej. Na parkiecie zobaczyliśmy reprezentacje z OSP Nowy Drzewicz, OSP Aleksandrów, OSP Guzów, OSP Jesionka, OSP Nowe Kozłowice, OSP Miedniewice , OSP Nowy Oryszew oraz OSP Wiskitki.

Mistrzowskiego tytułu bronili druhowie z Miedniewic, którzy za wszelką cenę chcieli udowodnić, że ubiegłoroczna wygrana nie była dziełem przypadku.

Zgodnie z przygotowanym przez organizatorów regulaminem, każda z drużyn mogła włączyć do swojego składu jednego zawodnika - nie strażaka, ale musiał on być mieszkańcem gminy Wiskitki. I kilka ekip z tego przywileju skorzystało, co znacznie wpłynęło na sportowe emocje, a tych na boisku nie brakowało.

Strażacy ochotnicy, udowodnili, że nie tylko potrafią sprawnie gasić pożary, ale i gra w piłkę nożną nie jest im obca.

Większość pojedynków stała na wysokim poziomie, co było nagradzane gromkimi brawami przez kibiców którzy licznie przybyli do hali sportowej w Wiskitkach aby dopingować swoje drużyny.

W myśl starej sportowej maksymy ,,bij mistrza”, także i w tym przypadku większość zespołów chciała jak najlepiej zagrać w meczach z obrońcą tytułu – OSP Miedniewice. Ci jednak ponownie potwierdzili swoje wysokie umiejętności i po raz kolejny nie pozostawili złudzeń kto jest najlepszy. Tym samym już po raz drugi OSP Miedniewice otrzymało puchar wójta gminy.

O tym jak kompletna jest to drużyna, najlepiej świadczy fakt, że większość nagród indywidualnych trafiła w ich ręce.

Tytuł najlepszego zawodnika rozgrywek otrzymał Arkadiusz Muller, a za najlepszego bramkarza uznany został Piotr Muller - obaj z Miedniewic.

Najlepszym strzelcem zawodów został Piotr Witak z Nowego Oryszewa.

 

Końcowe wyniki zawodów:

1 miejsce – OSP Miedniewice
2 miejsce – OSP Nowy Oryszew
3 miejsce - OSP Jesionka
4 miejsce - OSP Nowy Drzewicz
5 miejsce - OSP Nowe Kozłowice
6 miejsce - OSP Wiskitki
7 miejsce - OSP Aleksandrów
8 miejsce - OSP Guzów

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3052 sekundy