(Fot. Włodzimierz Szczepański)

Ogromne zainteresowanie w gminie Jaktorów spotkaniami poświęconym przebiegom linii kolejowych i drogowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ich organizatorzy podkreślają, że zostało niewiele czasu na wniesienie swoich uwag.

Trwa spotkanie w Jaktorowie w obiekcie Golden Palace. Zainteresowanie jest wielkie. Nie mniej osób było wczoraj (04.03) w OSP Międzyborowie na spotkaniu zorganizowanym przez wójta Macieja Śliwerskiego i sołtysa wsi. Na dzisiejszym także byli radni, z przewodniczącym rady Mirosławem Byczakiem na czele. Wszystkich zgromadził jeden temat - konsultacje studium przebiegu dróg i torów do CPK.

– Trasy pójdą tam, gdzie będzie najmniej protestów i najtaniej wykupią grunt. Dlatego musimy wszyscy składać wnioski do studium – przekonywał Piotr Tracz ze Stowarzyszenia „Ziemia Jaktorowska”, które zorganizowało dzisiejsze spotkanie.

Czytaj też o potkaniach w innych gminach - Mieszkańcy gminy Bolimów z przerażeniem patrzą na plany szybkiej kolei.


– W mojej ocenie obecne konsultacji moglibyśmy podważyć formalnie, gdyż nie są oparte dokumentach strategicznych. Moim zdaniem konsultacje to raczej próba m.in. wysondowania przez spółkę CPK czy ludzie będą protestować – tłumaczył radny Adam Banaszek.

Dodali, że opierają też swoje wnioski o wcześniejsze doświadczenie, protestów w sprawie budowy linii 400 KV. Dlatego zgodnie podkreślili, że należy składać uwagi do studium. Termin do 10 marca.

Gdzie składać?zobacz tutaj.

– Zapraszam wszystkich na spotkanie organizowane jutro przez wójta w Budach Zosinych. Tam również będzie wiele ciekawych informacji – stwierdził Banaszek.

Więcej w czwartek (12.03) w „Głosie Żyrardowa i Okolicy”.

-

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 17

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.27 sekundy