(fot. Joanna Młynarczyk)

Urodziły się, mieszkały lub przez jakiś czas przebywały w Skierniewicach lub okolicach. Arystokratki, społeczniczki, artystki, sportsmenki. Córki, matki, siostry, żony… 24 portrety nieprzeciętnych kobiet złożyły się na najnowszą wystawę w Muzeum Historycznym Skierniewic.

Wystawa „Kobiety w ramach” otwiera obchody święta kobiet w muzeum. W muzealnych pomieszczeniach zawisły portrety kobiet żyjących na przestrzeni XIX i XX wieku, ale nie tylko. W galerii znalazły się m. in. arystokratki, społeczniczki, artystki, sportsmenki. Ich biografie można było poznać bliżej podczas otwierającego wystawę spotkania (5.03). O swoich związkach z naszym miastem opowiadała m. in. Marianna Korolewska – mistrzyni w skokach spadochronowych, trzykrotna mistrzyni Polski, brązowa medalistka mistrzostw świata w skokach spadochronowych w USA. Z kolei swoją ciocię, Halinę Konopacką, zdobywczynię pierwszego złotego medalu dla Polski w igrzyskach olimpijskich wspominała Jadwiga Konopacka. Swoich przodków wspominała także Barbara Kozakiewicz z rodziny Heinrichów. Gościem spotkania była także Aneta Kapelusz, pisarka i pasjonatka lokalnej historii, która dziejom skierniewiczanek poświęciła wiele swoich publikacji.

Wystawę w muzeum można oglądać do 10 kwietnia.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3527 sekundy