Sołtys i radny z Pszczonowa twierdzą, że gorszej drogi w gminie Maków nie ma.

Sołtys i radny z Pszczonowa twierdzą, że gorszej drogi w gminie Maków nie ma. (fot. Beata Pierzchała)

Po naszej zeszłotygodniowej publikacji dotyczącej drogi powiatowej Maków – Łyszkowice, do naszej redakcji odezwał się sołtys Pszczonowa, który stwierdził, że jeszcze gorsza jest trasa łącząca Pszczonów z Chlebowem.

– To najgorsza droga powiatowa w gminie – mówi Tadeusz Lipiński, sołtys Pszczonowa. –Jeżdżą tędy samochody ciężarowe o dużej ładowności, a proszę spojrzeć, czy ta droga nadaje się do tego typu transportów?

Tylko niewielka część drogi wiedzie przez Pszczonów, ale znajduje się przy tym odcinku 36 gospodarstw. – Drgania powodują, że pękają ściany – mówi sołtys. – Od dawna zabiegamy o naprawę, ale ciągle słyszymy, że nie ma pieniędzy.

– Naprawa tej drogi powinna być priorytetem, często podróżni kierujący się na A2 są prowadzenie przez nawigację właśnie tą naszą zniszczoną drogą przez Pszczonów – dodaje Piotr Idrian, radny z Pszczonowa. – Mam nadzieję, że razem z przebudową drogi powstanie też chodnik.

Cały artykuł można przeczytać w bieżącym "Głosie", z dnia 5 marca.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2429 sekundy