AKTUALIZACJA
Decyzją prezydenta Skierniewic od 12 do 25 marca zamknięte są wszystkie przedszkola, szkoły i jednostki miejskie - Ośrodek Sportu i Rekreacji, Pływalnia Miejska Nawa, Centrum Kultury i Sztuki wraz z kinem Polonez, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Historyczne Skierniewic.

Muzeum Historyczne Skierniewic

Odwołana zostaje tu duża impreza, jaką miał być 27 marca Dzień Teatru. Odbędą się natomiast wydarzenia wcześniejsze: otwarcie wystawy „Dopóki piłka w grze...” zaplanowanej na 12 marca oraz warsztaty archiwistyczno-genealogiczne „Zadbaj o rodzinne archiwum”, 15 marca, organizowane przy współpracy z Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie.

– Nie będą to wydarzenia, które zgromadzą większą ilość osób, stąd decyzja o ich pozostawieniu – tłumaczy Agata Niedziółka, dyrektor muzeum.

Miejska Biblioteka Publiczna odwołuje poniedziałkowy (16.03) wernisaż wystawy malarstwa uczestników galerii ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawcego. Sama wystawa już została wyeksponowana i można oglądać ją do 14 kwietnia w holu głównej siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej. Odwołane jest także spotkanie autorskie z Joanną Kmieć, autorką książek dla dzieci zaplanowane na 16 marca w Filii nr 2 MBP.

Bez zmian, na ten moment, pozostaje spotkanie z Olgą Gitkiewicz, autorką książek reportażowych, zaplanowane na 24 marca.

Centrum Kultury i Sztuki

Czwartkowy (12 marca) wernisaż wystawy malarstwa Bożeny Ozga-Morawskiej zostaje odwołany. Podobnie spotkanie z Adamem Michałowskim 17 marca też się nie odbędzie. Wydarzenia 26 i 27 marca – czyli spotkanie z podróżnikiem i koncert jazzowy w klubie Swing prawdopodobnie również się nie odbędą.

Filmy w kinie Polonez, na razie grane są planowo, jednak biletów nie można kupić z wyprzedzeniem, a jedynie na dany dzień, w którym grany jest seans.

Natomiast wszystkie teatralne spektakle zostają przełożone na terminy późniejsze. W przypadku rezygnacji, można ubiegać się o zwrot kosztu biletów.

Jeśli chodzi o warsztaty i zajęcia artystyczne, to będą odbywały się tylko te prowadzone przez instruktorów miejscowych. Przyjezdni mają obowiązek odwołania spotkań z dziećmi i młodzieżą.

– Jak długo zmiany te utrzymają się, trudno dziś powiedzieć. Musimy czekać, aż sytuacja wróci do normy – komentuje Agnieszka Kubik, wicedyrektor w CKiS.

Diecezjalny Dzień Kobiet odwołany

– Do końca miałyśmy nadzieję, że do tego nie dojdzie, a jednak. W związku z oświadczeniem premiera Mateusza Morawieckiego, po konsultacjach z ordynariuszem bp. Andrzejem F. Dziubą, a także prezydentem Skierniewic Krzysztofem Jażdżykiem, informujemy o odwołaniu tegorocznego VII Diecezjalnego Dnia Kobiet – mówi Agnieszka Napiórkowska, redaktor Gościa Niedzielnego, organizator imprezy. – W trosce o zdrowie, ale także w poczuciu odpowiedzialności - nie chcemy stwarzać zagrożenia zakażeniem i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 - mamy nadzieję, że podjęta przez nas decyzja zostanie przyjęta ze zrozumieniem, na co bardzo liczymy.
Organizatorzy święto przeniosą w wirtualną przestrzeń. Tu odbywać się będą konferencje, śledzić będzie można wystąpienia prelegentek on-line.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2436 sekundy