z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 marca 2020 | 10:58 komentarzy 6

(Fot. Sławomir Burzyński)

Decyzją prezydenta Skierniewic na najbliższe dwa tygodnie zostaje zawieszona bezpośrednia obsługa interesantów we wszystkich budynkach urzędu miasta. Główne wejście ratusza zamknięte na głucho.

„W związku z panującą epidemią koronawirusa, od dnia 12 marca 2020 roku do 27 marca 2020 roku Urząd Miasta Skierniewice zawiesza obsługę interesantów” – tej treści ogłoszenia dziś rano pojawiły się na drzwiach wejściowych do wszystkich budynków, w których mieszczą się wydziały UM: w ratuszu przy ul. Rynek 1 oraz przy ul. Senatorskiej 12 i św. Floriana 9.

Brak jakichkolwiek dodatkowych informacji, w tym numerów telefonów oraz w jaki sposób i gdzie można załatwić niezbędne sprawy, na przykład rejestrację auta (mamy na to miesiąc, inaczej kara). Wyjątkiem jest USC, gdzie na drzwiach wisi informacja, że w sprawie rejestracji aktów urodzenia oraz zgonów należy skorzystać z dzwonka przy drzwiach.

– Wydzieliliśmy jeden pokój przyjęć interesantów, dziewczyny mają rękawiczki i maseczki oraz preparaty do dezynfekcji – wyjaśnia Ewa Ludwicka, kierownik USC.

Wejścia do wszystkich budynków UM są zamknięte, w środku przy drzwiach urzędu przy ul. Senatorskiej zauważyliśmy strażnika miejskiego. Na zewnątrz urzędnik w lateksowych rękawiczkach ochronnych przyjmuje od interesantów dokumenty w spartańskich warunkach – na murku. Czy tak ma wyglądać obsługa interesanta przez najbliższe dwa tygodnie?

Jak wyjaśnia prezydent, wszystko to „w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Skierniewic oraz pracowników urzędu miasta”.

Zainteresowani mają możliwość kontaktu elektronicznego lub telefonicznego. Numery telefonów oraz adresy mailowe do poszczególnych wydziałów można znaleźć na stronie ratusza.

Aktualizacja:

– Nikt nie zostanie ukarany – zapewnia Arkadiusz Binek, naczelnik wydziału organizacyjnego, pytany o kary administracyjne w stosunku do osób, które nie zdążą zarejestrować lub wyrejestrować pojazdu.

Przypomnijmy, że od początku roku zmieniły się przepisy i za niedotrzymanie 30-dniowego terminu grozi do tysiąca złotych kary.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 22

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 7
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~mieszkaniec 0 2 miesiące temu

  na budżetowym garnuszku to można tak robić, może samorządy wspomogą przedsiębiorców żeby też nie ich pracownicy mogli nie ryzykować zachorowań przychodząc do pracy .szczyt hamstwa .teraz pozamykac jeszcze urzędowo apteki i sklepy bo tam dopiero są tłumy a nie w urzędzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~++++ -1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Każdy pracodawca ma obowiązek dbać i swoich pracowników zgodnie z kodeksem pracy, więc markety czy supermarkety też mają swoich pracodawców chyba że się myle!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim -2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Troska o pracowników biurowych jest. Ale troska o ludzi pracujących w supermarkecie nie potrzebna to taka ciekawostka. Brak słów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zofia -3 2 miesiące temuocena: 67% 

  Urząd Miasta Skierniewice zawiesza obsługę interesantów a co ze sklepami wysoko powierzchniowymi typu markety? Czy tam pracują ludzie niższej kategorii ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Megi -4 2 miesiące temuocena: 100% 

  Sklepy wielkopowierzchniowe też mają swoich szefów więc do nich zażalenia. Prezydent jako przełożony zadbał o swoich pracowników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iwa -5 2 miesiące temuocena: 50% 

  Mało tego przed chwilą weszło zarządzenie ,że sklepy można dotowarować w niedzielę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.5645 sekundy