Na zdjęciu medaliści zimowej odsłony Czwartków Lekkoatletycznych Alex Garbicz, Szymon Janecki i najszybszy biały człowiek w historii Marian Woronin.

Na zdjęciu medaliści zimowej odsłony Czwartków Lekkoatletycznych Alex Garbicz, Szymon Janecki i najszybszy biały człowiek w historii Marian Woronin. (fot. Czwartki)

Już we wrześniu 2020 roku rozpocznie się jubileuszowa 25. edycja Czwartków Lekkoatletycznych w Skierniewicach. Jednak zanim to nastąpi, młodzi zawodnicy z klas IV-VI w kwietniu wystąpią w wiosennej odsłonie 24. cyklu. − Inaugurację wiosny planujemy na 17 kwietnia. Miejmy nadzieję, że do czasu kiedy powinniśmy ruszać ze startem sytuacja związana z koronawirusem w kraju uspokoi się − mówi Ewa Milczarek, organizator cyklu.

Czas mija, jeżeli okoliczności pozwolą w maju zakończy się już 24. edycja skierniewickiego cyklu. Lekkoatletyczna wiosna do uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych rozpocznie się 17 kwietnia.

− Kolejne starty to 24 kwietnia oraz 8, 15 i 22 maja − mówi Ewa Milczarek, organizator cyklu. − Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem to finał miejski zaplanowaliśmy odbędzie się 29 maja. Jeżeli pogoda nie pozwoli na rozegranie jednego ze startów, wówczas mamy zaplanowane przesunięcie finału miejskiego na 2 czerwca − dodaje.

Finał krajowy zgodnie z tradycją najczęściej odbywa się to po Bożym Ciele. W tym roku święto wypada 11 czerwca, także prawdopodobny termin finału krajowego to 13 14 lub 15 czerwca.

Na razie organizatorzy nie biorą pod uwagę odwołania zawodów.

− Oczywiście jeżeli zagrożenie koronawirusem będzie się utrzymywało, dostosujemy się do tego co będzie z góry zalecone − mówi Ewa Milczarek. − Miejmy nadzieję, że do czasu kiedy powinniśmy ruszać że startem kolejnych spotkań Czwartków Lekkoatletycznych sytuacja w kraju pozwoli na przystąpienie do takich działań − dodaje.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2844 sekundy