Już w wakacje miłośnicy biegania będą mogli korzystać z nowej lekkoatletycznej bieżni na stadionie przy ulicy Tetmajera.

Już w wakacje miłośnicy biegania będą mogli korzystać z nowej lekkoatletycznej bieżni na stadionie przy ulicy Tetmajera. (fot. Adam Michalski)

Wszystko wskazuje na to, że już w maju ruszy modernizacja bieżni lekkoatletycznej przy ulicy Tetmajera. Środowisko lekkoatletów i biegaczy odetchnęło z ulgą.

– Bardzo cieszymy się, że już po wakacjach będziemy mogli trenować w zdecydowanie lepszych warunkach − mówi Jolanta Barska, trener II klasy lekkiej atletyki w klubie UKS Vis.

Od lat w sprawie modernizacji obiektu sportowego sąsiadującego z halą OSiR przy ulicy Tetmajera zainteresowani słyszeli wyłącznie deklaracje bez pokrycia, wizje, których realizację ograniczał brak pieniędzy w budżecie miasta. Wszystko wskazuje na to, że lekkoatleci i biegacze amatorzy nie doczekają się w mieście pełnowymiarowej bieżni i obiektu z prawdziwego zdarzenia.

Na tym, który jest trwa renowacja płyty boiska. W czerwcu oddana do użytku zostanie nowa, naturalna nawierzchnia trawiasta, z której będą mogli korzystać zarówno uczniowie pobliskiej SP nr 9 oraz kluby piłkarskie.

W maju, po zakończeniu wiosennej odsłony 24. edycji Czwartków Lekkoatletycznych ruszy wyczekiwana od lat modernizacja bieżni.

− Projekt nowej bieżni wszedł w procedurę przetargową − zaznacza Marek Kujawski, prezes OSiR w Skierniewicach. − Obiecałem lekkoatletom poprawę warunków, myślę, że już w lipcu bieżnia zostanie oddana do użytku, a komfort uprawiania lekkiej atletyki zarówno przez dzieci jak i dorosłych zdecydowanie się poprawi − dodaje.

Okazuje się, że dzięki solidnej podbudowie znajdującej się pod płytą boiska inwestycja ma szansę zostać zrealizowana bardzo szybko.

Więcej na ten temat w wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" z 26 marca. Zapraszamy do lektury.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2259 sekundy