na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2020 | 11:14 komentarzy 25

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

Mieszkańcy Żyrardowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej twierdzą, że pojawiły się ekipy oferujące odkażanie mieszkań. Natomiast policjanci już przestrzegają przed osobami, które oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Główny Inspektor Sanitarny oraz Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej wydali oświadczenie w sprawie „doktora” Jerzego Zięby i jego sposobÓW na koronawirusa.

– W związku z informacjami uzyskanymi od naszych Mieszkańców, o ekipie przebranej w kombinezony ochronne, proponującej odkażanie mieszkań - rzekomo na zlecenie Żyrardowskie Spółdzielni Mieszkaniowej - Zarząd Ż.S.M., dementuje jakoby zlecał komukolwiek takie czynności w lokalach mieszkalnych – czytamy w komunikacie spóŁdzielni.


Podobne zdarzenia odnotowano w innych zakątkach kraju. Podczas „odkażania” znikały z mieszkania cenne rzeczy. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa.

– W Polsce odnotowano pierwsze zachorowania na koronawirusa, a policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw z tym związanych. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie – czytamy w komunikacie żyrardowskiej policji.

Co gorsza, mundurowi dodają, że oszuści podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje, które walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

– Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa – dodają policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: - Nie żyje 43-letni kierowca PKS z Grójca.

Osobnym problemem jest popularny Jerzy Zięba. Używa tytułu doktor. W nagraniach sugerował, że pokonać wirusa można stosując, m.in. duże dawki witaminy C. W tej sprawie wspólne oświadczenie wydali Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny oraz Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: – Oświadczamy, że informacje upowszechniane na ww. stronach internetowych w związku zagrożeniem ze strony nowego koronawirusa stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Stanowczo podkreślamy, iż informacje te nie są poparte badaniami naukowymi i uznaną wiedzą medyczną. (…) Odradzamy eksperymentowanie z wszelkiego rodzaju pseudo poradami lub pseudo terapiami, które bezpośrednio mogą zagrozić zdrowiu lub życiu osób je stosujących. Jest to działanie szczególnie groźne i niebezpieczne.


 

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 83

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 6
  ZASKAKUJĄCY
 • 4
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
 • 23
  WKURZAJĄCY
 • 29
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~tomek 3 7 miesięcy temu

  Eeee redaktorki widzicie wpisy..czego sie boicie..wlasnie ogladam pana ziebe..oferuje pomoc...zna lekarzy którzy moga pomoc. Jesli sanepid nie moze sie spotkac..oferuje pokrycie kosztow podrozy do stanow..redaktorki..slyszeliscie o tym ..napiszecie??..czy kaganiec

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tomek 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Żal mi was redaktorki..macie cieple posadki..piszecie co wam każą...nie robicie merytoryki..a budujace sa wpisy..narod sie budzi..jestem mieszkancem Żyrardowa..jestem ciekaw czy te wpisy popierajace ziebe..sa od osob z zyrardowa okolic..chodzi mi o to czy nie jestem sam ..pozytywnie myslacym o panu ziebie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miraaaa 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Pan ZIEBA nigdy nie uzywał tytułu lekarza a metody leczenia o których mówi są stosowane na całym świecie a wy wolicie doprowadzić do zgonu niż wlewy z vit c do żyły zastosować i to jest skandal

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~W. 0 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Ten tu opis jest nieprawdziwy i krzywdzący, chodzi mi o cześć mówiąca o P. Jerzym. Ktoś chce wykurzyć ludzi którzy naprawdę uświadamiają i mają na to badania, które ujawniaja. A nasz Sanepid i Rada Lekarska niestety, moim zdaniem nie są dla ludzi i ratowania ich zdrowia i życia, tylko dla koncernów farmaceutycznych które chcą pieniędzy więcej i więcej, nie biorąc pod uwagę zdrowia ludzi od najmłodszych lat. Jest mi bardzo przykro że nie można samemu wybrać metod leczenia naturalnego. Tylko chemiczny który często przynosi szkody, wyniszcza organizm. Poniekąd widziałam to u mojego dziecka, tylko wtedy świadomości nie miałam i wiedzy. Świat dziś zwariował i liczy się tylko kasa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Igor -1 7 miesięcy temuocena: 14% 

  Zieba jest gornikiem a nie zadnym lekarzem. To szarlatan.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Artur -2 7 miesięcy temuocena: 91% 

  Dla człowieka myślącego wystarczy porównać informacje zawarte z tym artykułem z książkami Jerzego Zięby i wszystko nagle stanie się jasne kto mówi prawdę a kto kłamie. W skrócie słuchajcie Jerzego Zięby a wszystkim wyjdzie to na zdrowie :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosia68 -3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Ostrzec to powinniśmy przed GIS, przed ministrem zdrowia i im podobnych, a nie przed Panem Jerzym Ziębą. Ludzie, proszę słuchać Pana Zięby, gdyż on mówi dobrze, uzasadniając wszystko publikacjami naukowymi i potwierdzonymi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania -4 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Co za prostactwo i oszczerstwa w kierunku Jerzego Zięby. Wstyd niesamowity, że takie ułomy psychiczne mamy w reporterstwie polskim i dziennikarstwie. Jak nie wstyd Ci człowieku wypisywać takie kłamstwa, oszczerstwa nawoływacprzez głupich ludzi w tym kraju Jerzego Ziębe do złodziei i wyłudzeń. Boże to się w głowie nie mieści. Prokuratura was wszystkich czeka. I najcieższe więzienie dla Ciebie, Jarosława Pinkas, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: Żebyście dosłownie pozdychali w mękach za takie coś. Chińczycy wprowadzili wlewy dożylne na koronawirusa i co? Tam życie wraca już do normy a wtym głupim bestialskim kraju co się robi?? Ziębe do wyłudzeń i nieuczciwych praktyk przyrównuje co za bełkot. To Wy jesteście nieuczciwi wobec nas, narodu polskiego, jesteście wyludzaczami oszcercami, którychSłuchać sięNieChcę,jesteściePrzestępcami,którzy powinni zaTeKłamstwa i oszczerstwaCzłowiekaktóry coś dobregoDlaTego narodu robi zawisnącNaSzubienic

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Viodor -5 7 miesięcy temuocena: 100% 

  ŻENUJACY ARTYKUL... Chyba wszyscy poza GISem, Ministerwstwem zdrowia i tym portalem wiedza ze Chinczycy ofijalnie prowadza udane badania i leczenie chorych z Covidem19 m. in. wlasnie wlewami wysokich dawek wit C (askorbinianu sodu). Szarlatanerskie dziennikarstwo...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosc -6 7 miesięcy temuocena: 100% 

  JESLI MAMY JESZCZE WOLNY KRAJ-CHYBA ,TO MAMY WOLNOSC WYBORU,WIEC WYBIERAJMY :) TO CO DLA NAS LEPSZE.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ artykuły p. Włodzimierza -7 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Panie Włodzimierzu, skończ Pan pisać bzdury wstydu sobie oszczędź.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksantypa -8 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Zastanawiam się jak skomentować ów artykuł... tylko to mi przychodzi do głowy...nie ma poziomu - nie ma rozmowy....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Buska -9 7 miesięcy temuocena: 100% 

  W sprawie stosowania witaminy C niech Pan Pinkas zwróci się do prof. Frydrychowskiego. Autor artykułu też niestety się nie wysilił na obiektywizm...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fjfjf -10 7 miesięcy temuocena: 100% 

  W przeciwieństwie do pinkasow.matyji i poosbkiewiclzow czy innych szumowin i pajaców.zieba ma większą wiedzę o zdrowiu.dla niego żaden koronawirus to nie problem .a te państwowe kukiełki tak ********ą w gacie że wszystko i wszystkich pozamkali .haha bo nie potrafią wyleczyć.zastanawiajace jest że wszystkie ofiary niby korony w Polsce zmarły w tych ich szpitalach otoczone przecież lekarzami haha co nawet leczyć nie potrafią.bronboze tam trafić kiedykolwiek .a jak mazowieckie to co wyz tymi chorymi na koronę robicie w szpitalach jak nie jeden zwykły wielki eksperyment bo nieacie pojęcia jak to leczyć i kombinujcie na zasadzie a może pomoże a jak nie to zwali się na koronę.tak wygląda wasze nieudolnictwo.te ileś osób to nie zabił korona wirus tylko wasze błędy medyczne i chore procedury bo wy wolicie uśmiercać zgodnie z procedurami .wrzuconymi przez firmy farma nic wyjść po za procedury i nielegalnie komuś uratować życie i nie chodzi tu tylko o koronę ale i o wszystkie chorby.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kelus -11 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Te oszczerstwa pod adresem pana Zięby są obrzydliwe , ależ ktoś się wysilił

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ana -12 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Co za bełkot i to się nazywa dziennikarstwo? dotrzeć trzeba do zródła, a nie powielać dyrdymały. Ja dziennikarzem nie jestem ,ale wysiliłam się , żeby zajrzeć do prac naukowych na których opiera się wasz DOKTOR Zięba jak ktoś chce to potrafi. Nim cokolwiek napisze w sieci musze mieć 100 % pewności, że nie pisze bzdur...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksj -13 7 miesięcy temuocena: 89% 

  Ja nie jestem zwolennikiem Zięby ,ale od czasu do czasu oglądam co ma do powiedzenia i nigdy nie mówił że jest doktorem tylko czerpie z wiedzy to co było przebadane i udowodnione naukowo u innych lekarzy profesorów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AAZZ -14 7 miesięcy temuocena: 78% 

  Pan Jerzy Zięba jest człowiekiem o wielkim sercu, charyzmie, mądrym, pomógł wielu ludziom borykającym się z chorobami. Sama korzystam z jego mądrości tak jak i wielu lekarzy w Polsce i nie tylko a ty bigpharmo jeszcze sama przed nim klękniesz. Wszystkie mądrości, ktore Pan Zięba przekazał przez ostatnie lata bigpharma skopiowała i polożyła na półki w aptekach np. D3+K2 etc... No i widać jaka jest bezradna w obliczu pandemii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żenujące wypociny -15 7 miesięcy temuocena: 91% 

  Buahaha . Pan Jerzy Zięba NIGDY nie nazwał się lekarzem. Artykuł pisany na zlecenie i opłacony pewnie aby go szkalowac. Konkurencja , czyt. Bigpharma dosłownie robi w gacie , boją się co będzie jeśli ludzie zaczną leczyć swoje choroby tanimi metodami naukowców i lekarzy którzy stosują je na całym świecie a Jerzy Zięba udostępnia je w swoich książkach. Szkoda gadać... takie artykuły są nam.jednak potrzebne , dzięki nim ludzie myślący przekonują się że media głównego ścieku za wszelką cenę chcą nam zrobić wodę z mózgu. Nie pozdrawiam propowikłańców i bezmózgie ciemięgi .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~P. -16 7 miesięcy temuocena: 92% 

  Ile wam płacą za te kłamstwa na temat Zięby??? On nigdy nie nazwał się doktorem, a jego książki to zbiór wielu cennych informacji zebranych na podstawie badań innych lekarzy, żenada to co piszecie na jego temat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dik -17 7 miesięcy temuocena: 91% 

  KAŻDA wypowiedź P. Zięby poparta jest badaniami naukowymi! Wystarczą chęci.. Czy to, że ten człowiek chce pomóc dla drugiego człowieka jest złe..? Czy to, że Pan Jerzy chce, aby Polaków zaczęto w końcu leczyć a nie tylko,, zaleczać,, jest złe..? W jakim my kraju żyjemy..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adamo -18 7 miesięcy temuocena: 100% 

  J.Zięba od ZAWSZE przypomina że nie jest lekarzem!!!! Niczego nie proponuje,nikogo nie leczy,PRZEKAZUJE WIEDZĘ I OSIĄGNIĘCIA wielkich sław ,medycznych z całego świata.Ktoś kto pisze te bzdurne,kłamliwe artykuły NIE PRZECZYTAŁ JEGO 2 CH KSIĄŻEK ,tam jest mnóstwo materiałów SPRAWDZAJĄCYCH .WIĘC ZADAJCIE SOBIE TEGO TRUDU I PRZECZYTAJCIE TE DWA WYDANIA ZANIM SPALICIE JE NA STOSIE I PRZESTANIECIE PISAĆ I MÓWIĆ GŁUPOTY W CIEMNO BO TO ŹLE O WAS ŚWIADCZY I MOŻE NIECO DOZNACIE OŚWIECENIA.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lua -19 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Boicie się prawdy ,która by mogła uratowac tyle istnień ludzkich!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JoanJul -20 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Pan Zięba nigdy nie nazwał się doktorem, jesteście bandą kłamczuchów co wprowadzają ludzi w błąd! Będę w dalszym ciągu śledzić „live” Pana Zięby, czytać jego książki i dziękuje mu, że dzięki jego przekazom ze źródeł potwierdzonych naukowo przy grypie prawdziwej, którą miało moje dziecko miałam raptem drapanie w gardle przez 3 dni, a Wy róbcie co chcecie! Gdyby takich „Ziębów” było więcej świat byłby piękniejszy!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdziwiony -21 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Chińczycy zrobili badania mozna je spokojnie znaleźć przez ich strone rzadowa. To ze pracownicy Gis nie potrafią czytac po Chińsku to rozumiem, ale ze nie czytaja w jezyku angielskum to juz problem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.8371 sekundy