społeczeństwo

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 marca 2020 | 08:12 komentarzy 1

(pixabay)

Łowicz, Głowno, Brzeziny, Rawa Mazowiecka i Żyrardów – te szpitale wskazuje Magdalena Kamińska, rzecznik marszałka województwa łódzkiego jako placówki, w których będą rodzić skierniewiczanki. Decyzją dyrektora ds. medycznych WSZ w Skierniewicach oddział położniczy w miejscowym szpitalu od 21 marca, przez dwa tygodnie nie będzie przyjmować pacjentek. Jednostka poddana została kwarantannie.

– Proszę pamiętać, że oddział nie został zamknięty, został odizolowany od reszty szpitala, co oznacza, że gdy zakończy się okres kwarantanny będzie normalnie funkcjonował – zastrzegają zarządzający placówką.

W zawiązku z tymczasową izolacją oddziału położniczo - ginekologicznego pacjentki nie są przyjmowane. Kobiety  z planowanymi porodami  powinny kierować  się do okolicznych szpitali – w Łowiczu, Żyrardowie, Grodzisku Mazowieckim, Brzezinach, Głownie, Rawie Mazowieckiej – wskazuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach.

 • Porody wymagające szybkiej interwencji, w tym porody w toku, przyjmowane są decyzją lekarza dyżurnego.
   
 • Szpital uruchomił również całodobową telefoniczną linię informacyjną –
  46 834 07 61.

– Pod wskazanym numerem telefonu zainteresowana kobieta może porozmawiać z lekarzem, ten udzieli porady, przekaże informacje, podpowie, gdzie powinna się udać – informuje Magdalena Kamińska, rzecznik marszałka województwa łódzkiego. –  Jestem przekonana, że konsultacja z lekarzem pod wskazanym przez szpital numerem telefonu, względnie własnym lekarzem to lepsze rozwiązaniem, mniej stresujące niż obdzwanianie szpitali. Pamiętajmy natomiast, że kobietę w akcji porodowej przyjmie każdy szpital, który ma oddział położniczy – dodaje urzędnik.

Lekarze przypominają również – w czasach zagrożenia epidemicznego nie jest też możliwy poród rodzinny.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 9

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 4
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marchetto 0 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Czy ordynator też jest odcięty? Pewnie z Kowalskim w Drugim Domu już flache ciągną.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3767 sekundy