Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 marca 2020 | 08:16 komentarzy 1
Anna Kłosińska do startów letniego sezonu lekkoatletycznego przygotowuje się trenując w parku miejskim.

Anna Kłosińska do startów letniego sezonu lekkoatletycznego przygotowuje się trenując w parku miejskim. (fot. Adam Michalski)

– Nie jestem w stanie przeprowadzić typowego treningu judo, robię to co mogę, żeby podtrzymać formę – mówi Mateusz Bolimowski, wicemistrz Polski w judo. – Trenuję w parku kilka razy w tygodniu, w lipcu mam mistrzostwa Polski, wcześniej rusza sezon na otwartym stadionie – zaznacza Anna Kłosińska, lekkoatletka. Jak lokalni sportowcy radzą sobie w trudnych czasach?

– Sezon letni rozpocznie się w maju, natomiast przygotowania już trwają – mówi Anna Kłosińska, lekkoatletka UKS Vis, która w związku z zamknięciem obiektów sportowych w Skierniewicach trenuje w parku miejskim.

– Głównym celem przygotowań jest lipcowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – dodaje podopieczna Jolanty Barskiej.

Skierniewiczanka dzięki dobrym występom w 2019 i 2020 roku (sezon zimowy) zapewniła już sobie kwalifikację na olimpiadę w trójskoku. Chce w Łodzi wystąpić także w skoku w dal, w tej konkurencji musi walczyć o kwalifikację.

– Liczę na to, że uda mi się kwalifikację zdobyć podczas zawodów sezonu letniego – zaznacza.

Zaplanowany na 2020 kalendarz zawodów lekkoatletycznych został wstrzymany. Daty imprez podczas których będzie można walczyć o minimum kwalifikacyjne centrala – PZLA przedstawi kiedy uspokoi się sytuacja związana z panującym w kraju koronawirusem.

Poza Anią, indywidualnie trenuje także Anna Bibik.

– Pozostali zawodnicy mają wolne od zajęć, chyba, że chcą dbać o formę we własnym zakresie - mówi Jolanta Barska, trener.

W podobnej sytuacji co lekkoatleci znalazł się także najlepszy skierniewicki judoka, Mateusz Bolimowski. Ubiegłoroczny wicemistrz Polski juniorów, w 2020, po wyleczeniu kontuzji, bardzo liczył na udany start w kwietniowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców U23. Tymczasem po spotkaniu przedstawicieli Związków Sportowych z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską-Andrzejuk, które miało miejsce w 10 marca podjęto decyzje o odwołaniu wszystkich zaplanowanych w kalendarzu imprez Polskiego Związku Judo zawody do 30 kwietnia 2020 roku włącznie.

– Nowe daty dla Pucharu Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostw Polski U23, OOM oraz Pucharu Polski Judo Kata i MP Judo Kata zostaną podane w zależności od rozwoju sytuacji – słyszymy w związku.

– To dosyć trudna sytuacja dla mnie. Wszystkie obiekty są pozamykane i nie jestem w stanie przeprowadzić typowego treningu judo – mówi Mateusz Bolimowski. – Robię co mogę, żeby podtrzymać formę, którą na ten moment udało mi się zbudować – dodaje Mateusz.

Odwołano także marcowe i kwietniowe imprezy zapisane pierwotnie w kalendarzu tych organizowanych przez Polski Związek Pływacki.

Więcej o trudnej sytuacji sportowców w czasie epidemii w najnowszym (26.03) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Xxx 1 9 dni temu

  Ania, uczennica LO im. W. Szymborskiej w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach - zdecydowanie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3666 sekundy