(fot. Anna Kraćkowska )

To oni pierwsi docierają do osób, które potrzebują pomocy, które chorują. Proszą o jedno – szczerość. Nasza odpowiedzialność zapewni bezpieczeństwo nie tylko przedstawicielom służb ratunkowych, ale także ich rodzinom.

Akcję zapoczątkowali medycy. W internecie pojawiły się liczne zdjęcia ratowników, załóg karetek, zespołów medycznych. Ich wspólnym elementem były białe kartki z wyraźnymi hasłami: „#NieKłamRatownika”, „#NieKłamMedyka”. O co chodzi? To ogólnopolski apel o szczerość. Zdecydowana większość pacjentów wzywających pomoc mówi prawdę, uprzedza, że mogą być chorzy – mieli kontakt z osobą zakażoną COVID-19 lub niedawno wrócili z zagranicy, gdzie wirus zbiera żniwo. Mając tego świadomość, ratownicy mają czas, by wdrożyć procedury, odpowiednio się do tej wizyty przygotować. Jeden nieszczery pacjent może uziemić całą załogę. W konsekwencji – ratownicy, lekarze, pielęgniarki – zamiast leczyć, opiekować się chorymi – trafiają na obowiązkową kwarantannę.

- Jak najbardziej popieramy tę akcję i przyłączamy się do apelu medyków – mówi Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. – Przedstawiciele wszystkich służb mają rodziny, dzieci, chcą bezpiecznie wrócić do swoich domów i bliskich. Nasze bezpieczeństwo jest teraz także waszym bezpieczeństwem.

fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

fot. KP PSP w Rawie Mazowieckiej

Zatajać nie wolno: stanu zdrowia, objawów choroby, kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem, niedawnego pobytu za granicą.

Anna Kraćkowska

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 12

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2223 sekundy