kultura

Wywiady

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 marca 2020 | 15:51 komentarzy 2

(fot. Joanna Młynarczyk)

Wobec zamkniętych drzwi, instytucje kultury w Skierniewicach – CKiS z kinem Polonez i Akademią Twórczości oraz Muzeum Historyczne Skierniewic przenoszą swoje działania w wirtualną przestrzeń. Co proponują w zamian realnego zwiedzania wystaw czy słuchania muzyki na żywo…

Do 14 kwietnia pozostanie zamknięte Muzeum Historyczne Skierniewic.

– W zastępstwie zapraszamy na wirtualne spacery po naszych wystawach. Zachęcamy do oglądania ekspozycji za pośrednictwem portalu FB – zachęca Agata Niedziółka, dyrektor muzeum.

I tak muzeum proponuje wirtualne zwiedzanie najnowszej wystawy „Dopóki piłka w grze. Historia polskiej piłki nożnej”, po której oprowadza Piotr Marciniak, prezes Stowarzyszenia Retro Liga. W przygotowaniu jest także film z wystawy kobiet, które żyły w XIX, XX i XXI wieku i były związane z miastem Skierniewice lub jego okolicami.Dzieci i młodzież, Muzeum Historyczne Skierniewic zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Moja przygoda w muzeum”, a wszystkich dorosłych jednostka zaprasza na wirtualne spacery po polskich zabytkach. Za pośrednictwem FB zwiedzić można m. in. Kopalnię Soli w Wieliczce, Zamek w Malborku, Muzeum Auschwitz Birkenau, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski w Warszawie czy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Zajęcia i spacery wirtualne proponuje również Centrum Kultury i Sztuki.

– Przygotowaliśmy cykl filmików instruktażowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To nasze propozycje kreatywnego spędzenia czasu w domu – informuje Agnieszka Kubik, wicedyrektor CKiS.

Wśród propozycji dla najmłodszych jest m. in. kurs wykonania własnoręcznie lampionu jak i instrukcja wykonania samodzielnie kalendarza na koronawirusa, który pomoże dzieciom odliczać czas, jaki pozostał do wyjścia z domu. Propozycją skierowana do młodzieży i dorosłych jest szybki kurs nauki malowania akwarelą od podstaw, pod kierunkiem mistrzyni tej techniki, Anny Pokory.

Ponadto CKiS zaprasza na cykl wirtualnych wędrówek po obiekcie.

– Pokazujemy archiwalne plakaty, zdjęcia, obrazy, wspominamy minione imprezy, wystawy – zachęca wicedyrektor CKiS.

Podobnie do wspomnień, wystaw czy warsztatów dla dzieci zachęca Akademia Twórczości. Tu m. in. przypomnieć sobie można wystawę rysunku i malarstwa Grzegorza i Katarzyny Michałowskich.

Kino Polonez zamknięte zostało najprawdopodobniej do 14 kwietnia. – To czas na generalne porządki w kinie – informuje kierujący Polonezem. Odnośnie premier filmowych, planowanych na najbliższe tygodnie, dystrybutorzy z którymi kino współpracuje, nie podjęto jeszcze decyzji.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~DoDo 1 6 miesięcy temu

  "Kino Polonez zamknięte zostało najprawdopodobniej do 14 kwietnia" - taaaaa, pewnie jeszcze z miesiąc lub dwa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:) 0 7 miesięcy temu

  Super!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2996 sekundy