Sport

Piłka nożna

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 marca 2020 | 20:39 komentarzy 12
Zespół Jutrzenki Drzewce jest liderem skierniewickiej okręgówki. Klub otrzymał o 4 tysiące dotacji mniej niż w 2019 roku.

Zespół Jutrzenki Drzewce jest liderem skierniewickiej okręgówki. Klub otrzymał o 4 tysiące dotacji mniej niż w 2019 roku. (fot. Adam Michalski)

Aż siedem drużyn reprezentuje powiat skierniewicki na poziomie piłkarskiej klasy okręgowej w sezonie 2019/2020. W pierwszym kwartale bieżącego roku stowarzyszenia poznały kwoty, które zasilą ich budżety ze środków gminnych. Finansowych potentatów w powiecie próżno szukać, największą dotację otrzymają Macovia Maków i Juvenia Wysokienice. Aż 60 tysięcy w Makowie i 56 w Wysokienicach wygląda imponująco na tle innych lokalnych ekip. Marnie prezentuje się w zestawieniu z finansowymi zasobami ekip z powiatu łowickiego, chociażby Olimpii Chąśno, która otrzyma aż 90 tysięcy złotych.

Liderem rozgrywek okręgówki po rundzie jesiennej jest Jutrzenka Drzewce. Drużyna trenera Szuberta ma pięć punktów przewagi nad Zrywem Wygoda i zapowiada walkę o awans do IV ligi. Na razie runda wiosenna jest zawieszona, ale w pewnym sensie rywalizacja z piłkarskich boisk przeniosła się w sferę finansów.

Urząd Gminy Lipce Reymontowskie zmniejszył Jutrzence dotację na rok 2020 o 4 tysiące złotych. W roku 2019 klub miał do dyspozycji 40 tysięcy, w 2020 tylko 36.

Dla porównania wicelider z Wygody (powiat łowicki) może liczyć na finansowe wsparcie z gminy w postaci 66 500 złotych. – Przy obecnych wymogach PZPN minimalna dotacja dla takich stowarzyszeń powinna wynosić około 80 tys. Wszystkie prace związane z działalnością klubów są robione w czynie społecznym – mówią w Wygodzie.

Kolejny reprezentant powiatu skierniewickiego w stawce, 4. po jesieni Manchatan Nowy Kawęczyn może liczyć na kwotę zbliżoną do Jutrzenki.

– U nas konkurs jeszcze nie został rozstrzygnięty, ale wsparcie dla nas podobnie jak w minionych latach, zapewne będzie oscylować w kwocie około 36 tysięcy – mówi Jacek Gędek z Manchatana.

Na działalność w 2020 roku 6. siła ligi Macovia otrzyma 60 tys. zł.

– Jest to kwota na drużynę seniorów oraz 3 drużyny młodzieżowe – zaznacza Adam Gasiński, prezes Macovii.

Podobną kwotę 65 tys. na seniorów i 4 drużyny młodzieżowe otrzyma reprezentant powiatu rawskiego klub Orlęta Cielądz, który w tabeli okręgówki zajmuje 7. pozycję.

Budżet kolejnej drużyny z powiatu skierniewickiego, 8. w tabeli po jesieni Pogoni Godzianów zasili 50 tys.

Znajdująca się w dolnej połowie tabeli, na 10. pozycji Juvenia Wysokienice otrzyma 56 tysięcy finansowego wsparcia, podzielone na dwie transze po 28 tys.

Niestety jak biedak w grupie bogaczy wygląda w finansowym zestawieniu Olympic Słupia.

– Wszystko wskazuje na to, że seniorów w Słupi od czerwca 2020 roku już nie będzie. Na działalność w 2020 roku otrzymaliśmy z gminy 13 tysięcy. Nie stać nas na utrzymanie trenera i podstawowe opłaty – mówi Przemysław Kozłowski, prezes Olympic.

By zobrazować, co w piłkarskich realiach oznacza ta kwota przytaczamy ocenę przedstawicieli wicelidera Zrywu Wygoda.

– W ubiegłym roku koszty sędziowskie, wpisowe oraz kartki kosztowały nasz klub około 17 tys. złotych – mówią w Wygodzie.

To porównanie 13 i 17 tysięcy najlepiej świadczy to tym w jakim miejscu jest teraz Olympic Słupia.

Więcej o dotacjach dla klubów piłkarskich z powiatu skierniewickiego w najnowszym (2.04) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

12Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~KIBIC 12 5 miesięcy temu

  Większość budżetów to całkowite koszty na drużynę seniorow i juniorow, więc Drzewce także powinny podać kwotę jak otrzymuje Szkółka Goksir Lipce Reymontowskie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 11 5 miesięcy temu

  A gdzie tu jeszcze infrastruktura? W powiecie łowickim piękne stadiony mają chociażby w Chąsnie, Wygodzie, Nieborowie, Bełchowie czy Łyszkowicach. W naszym powiecie w Makowie czy Godzianowie tez jest okej, choć do ideału jeszcze daleko bo nie ma szatni, Wysokienice okej, ale już obiekty w Słupi, Lipcach czy Nowym Kawęczynie daleko odbiegają od normy. Łatwo wywnioskować z powyższego, że infrastruktura niestety idzie w parze z dotacjami i z podejściem poszczególnych samorządów do sportu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 10 5 miesięcy temu

  To co dzieje się w powiecie skierniewickim i kwoty gmin na finansowanie najlepszych drużyn bo takie grają w okręgówce to jakiś skandal!!! Mistrz województwa na hali Olympic Słupia 13 tys, lider z Drzewiec 36 tys, czołowa drużyna okręgówki Manchatan też 36 tys - przecież to nie starczy nawet na sędziów, opłaty regulaminowe, dojazdy czy wynagrodzenie trenera. W porównaniu z drużynami z powiatu łowickiego i rawskiego, nie mówiąc juz o drużynach w woj. mazowieckiego bądź innych powiatów z łódzkiego. To jakies totalne nieporozumienie! Przy tej kwocie Olympic może już kończyć swoją działalność, a Jutrzenka może tylko pomarzyć o grze w IV lidze, bo tyle ile mają to nawet za mało na okręgówkę. Dobrze, że w tych miejscowościach są jeszcze społeczni działacze i pewnie oni ze swojego portfela i swoją pracą dokładają do interesu, bo inaczej się nie da tego wytłumaczyć jak z takimi psimi pieniędzmi jeszcze funkcjonują. Obudźcie się wójtowie i radni!!!!!! Jak nie będzie społecznych działaczy to nic!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Słupi 9 5 miesięcy temu

  Ale co ma do tego wójt ???? Tutaj winni są radni ! ( nieudolni) !!! Tak zarządzają budżetem gminy że na nic nie ma pieniędzy !!! A sami się dzielą się kasą diety komisję itp !!! Trzeba wymienić radnych ! Szukają oszczędności niech zaczną od siebie ! Niech zrzekną się diety za jedną sesję w roku !!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DeLe 8 5 miesięcy temu

  Oczywiście tylko tak podejrzewam...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DeLe 7 5 miesięcy temu

  Jestem oburzony "obserwator"przecież w Słupi oszczędza się cały rok... Ale po to żeby w grudniu wypłacić nagrody wójtowi, sekretarz, skarbnik (+mąż skarbnik) Na to chyba jeszcze nigdy nie brakło?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DeLe 6 5 miesięcy temu

  Jestem oburzony "obserwator"przecież w Słupi oszczędza się cały rok... Ale po to żeby w grudniu wypłacić nagrody wójtowi, sekretarz, skarbnik (+mąż skarbnik) Na to chyba jeszcze nigdy nie brakło?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 5 5 miesięcy temu

  Brawa dla wójta Gminy Słupia. Super zrządzanie. Szkoły likwidować, kluby likwidować, jak mawiał klasyk: "NICZEGO NIE BĘDZIE". Szkoda że wybory tak późno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Działacz 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Do kibic; Policz sobie opłaty sędziowskie minimum 15 tys; Wpisowe 1000 zł, 15 meczy x 535 zł, PP minimum dwa mecze, opłaty transferowe, opłaty regulaminowe. Wymóg 2 drużyn młodzieżowych i automatycznie 2 trenerów. Około 10 tys. Trener seniorów około 13 tys. Utrzymanie boisk, nawozy, woda, paliwo i pracę dzialaczy typu 2 razy w tygodniu cięcie trawy, Sprzęt sportowy. Chętnie prezesi/działacze klubowi oddadzą dotacje Tobie i wtedy możesz się wypowiedzieć po roku czasu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 3 5 miesięcy temu

  Sport w gminach nie potrzebny...?!Pozamykać boiska i młodzież pod sklepy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xax 2 5 miesięcy temu

  Do kibic ...A stroje i sprzęt to za 1zl się kupi...?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kibic 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie ma się co oburzać... Roczne wydatki na drużynę seniorów w skierniewickiej okręgówce to 6 tys. zł na transport i około 8 tys. zł na sędziów i trener około 15 tys. rocznie. Daje to około 30 tys. No chyba, że się płaci zawodnikom...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.25 sekundy