Środki do dezynfekcji powstaną z nielegalnego alkoholu. Krajowa Administracja Skarbowa zadecydowała o przekazaniu etanolu skonfiskowanego w sprawach przemytu czy nielegalnej produkcji na rzecz szpitali w Łódzkiem.

W piątek 27 marca  łódzka KAS rozpoczęła przekazywanie spirytusu do placówek medycznych w regionie.

W pierwszej kolejności wsparcie - 400 litrów alkoholu - trafiło do szpitala MSWiA w Łodzi. W poniedziałek, 30 marca 3 000 litrów otrzymał Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Biegańskiego w Łodzi, gdzie przewożone są osoby zakażone ze Skierniewic. Spirytus w całości będzie przeznaczony na środek do dezynfekcji rąk. Kolejne placówki to szpital zakaźny w Bełchatowie oraz Radomsku (łącznie 600 litrów).

W najbliższych dniach spirytus trafi do kolejnych placówek, które złożyły zapotrzebowanie. Łącznie KAS przekaże szpitalom ponad 8 000 litrów spirytusu.

Mówimy o alkoholu, który na mocy orzeczenia sądu stał się własnością Skarbu Państwa. Teraz będzie wykorzystywany do produkcji środków odkażających w walce z koronawirusem.

     

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.273 sekundy