na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 kwietnia 2020 | 19:20 komentarzy 3

(fot.red)

– Dziś (3.04) wysłaliśmy do Państwowego-Powiatowego Inspektora Sanitarnego informację o rażącym złamaniu zasad kwarantanny – mówi Edyta Marczewska, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie. A dlaczego kolejny mężczyzna trafił do aresztu, aż w Ciechanowie?

Policjanci zobowiązani są do sprawdzania osób objętych kwarantanną. Mundurowi nie wchodzą do domów, czy mieszkań. Wystarczy, gdy zobaczą daną osobę przez okno. Według dzisiejszych danych sanepidu  w powiecie żyrardowskim kwarantanną domową objęte są w sumie 143 osoby (ostatniej doby przybyły 4), nadzorem epidemiologicznym 39.  Jednym z nich jest mężczyzna objęty kwarantanną, gdyż wrócił z kraju ogarniętego epidemią koronawirusa.

– O złamaniu przez mężczyznę kwarantanny powiadomił nas członek rodziny. Gdy wrócił ze sklepu, czekali na niego policjanci. Ukarany został mandatem – dodaje.

Po złamaniu kwarantanny policjanci częściej sprawdzali, czy przebywa w domu.

CZYTAJ TAKŻE: - Zaostrzone prawo, ofiary przemocy walczą o życie


– We wtorek został sprawdzony dwukrotnie. Podczas pierwszej kontroli przebywał w miejscu zamieszkania. Dwie godziny później znowu został sprawdzony. Mimo że, policjanci do niego dzwonili, nie odbierał telefonu. Nie reagował na natarczywe dobijanie się do drzwi. Dlatego kierujemy pismo do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. On podejmie decyzję o ukaraniu, a myślę, że kara będzie dotkliwa – zapewnia Edyta Marczewska.

Niedawno premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że podwyższona zostanie kara za złamanie kwarantanny z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Dodał, że wprowadzono też tzw. mechanizmy śledzenia, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował. Prawnicy jednak tłumaczą rząd nie uchwala przepisów karnych.


A dlaczego kolejny żyrardowianin trafił do aresztu w Ciechanowie? Na początku tygodnia policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie doszło do awantury domowej. Mundurowi zatrzymali awanturującego się, nietrzeźwego mężczyznę. On też objęty był kwarantanną. Został przewieziony do aresztu komendy w Ciechanowie. Tam bowiem jest punkt osadzania podobnych „delikwentów” z kwarantanny.

Więcej w czwartek (9.04) na łamach  "Głosu Żyrardowa i Okolicy".

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 18

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 5
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Basia 0 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Najpierw zastraszanie a potem karanie. I nawet nie dziwią się, że ludzie glupieją, że zachowują się irracjonalnie. A potem sruuu mandat, że go nawet wnuki będą spłacać! To prawo oprawców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MM -1 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Artykuł nieprzydatny. A gdzie informacja w jakich godz i gdzie robił zakupy? Jaki był cel artykułu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pożyjemy, zobaczymy. -2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  O tym rozstrzygnie wolny sąd, o który Pan redaktor Szczepański walczył z olbrzymią gorliwością.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2613 sekundy