Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2020 | 19:55 komentarzy 1
Dziś wiemy, że planowana na maj wymiana tartanu przy ulicy Tetmajera nie dojdzie do skutku w zakładanym terminie. Czy uda się rozegrać na obiekcie wiosenną odsłonę Czwartków Lekkoatletycznych, czas pokaże.

Dziś wiemy, że planowana na maj wymiana tartanu przy ulicy Tetmajera nie dojdzie do skutku w zakładanym terminie. Czy uda się rozegrać na obiekcie wiosenną odsłonę Czwartków Lekkoatletycznych, czas pokaże. (fot. Adam Michalski)

Miasto unieważniło przetarg na renowację bieżni przy ulicy Tetmajera na osiedlu Widok. Pierwotnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego było zaplanowane na 20 marca. W budżecie na inwestycję przewidziano 350 tys. złotych. W pierwotnym terminie nie rozpoczęły się także roboty budowlane dla zadania inwestycyjnego "Renowacja boisk i budowa systemu nawodnienia na obiekcie przy ul. Nowobielańskiej 102".

Miasto Skierniewice decyzję o unieważnieniu przetargu argumentuje istotną zmianą okoliczności powodującą, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.

W uzasadnieniu czytamy. "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na ogłoszony od 20 marca 2020 r. w RP stan epidemii, związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19. Środki pierwotnie przeznaczone na realizację zamówienia, zostaną rozdysponowane na prowadzenie niezbędnych działań ukierunkowanych na walkę z epidemią w naszym mieście, czego Zamawiający nie był w stanie przewidzieć w chwili wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego".

− Jesteśmy w bardzo trudnym okresie, walczymy z epidemią, bieżnia musi poczekać, tak jak my wszyscy czekamy z utęsknieniem na dzień, w którym sport ponownie zagości w naszych życiach − mówi Marek Kujawski, prezes OSiR. − Bardzo nam zależy na tym, by wymienić tą wysłużoną nawierzchnię tartanową dla dobra i komfortu użytkowników − dodaje.

Prezes OSiR liczy na to, że temat bieżni powróci, kiedy sytuacja związana z koronawirusem uspokoi się, a życie wróci do normy.

Pierwotnie planowane na marzec, rozpoczęcie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego "Renowacja boisk i budowa systemu nawodnienia na obiekcie przy ul. Nowobielańskiej 102" zostało wstrzymane, a przetarg unieważniono.

Więcej na ten temat w wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" z 9 kwietnia.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Tyleoile 1 5 miesięcy temu

  Czasami wybujałe ego prezesa nie jest ważniejsze od zdrowia mieszkańców Naszego miasta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2408 sekundy