z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2020 | 13:52

VEKA Polska odpowiada na apel skierniewickiego szpitala i przekazuje 10 000 maseczek niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego. Wprowadza też szereg działań zabezpieczających zdrowie swoich pracowników - informuje firma.

Pod koniec marca na stronie internetowej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego pojawiła się informacja o zapotrzebowaniu na maseczki ochronne.  W odpowiedzi na nie VEKA Polska, czołowy producent profili okiennych, która ze Skierniewicami związana jest od 25 lat, przekazała 10 000 maseczek do skierniewickiej placówki medycznej. W ten sposób firma częściowo zabezpieczyła szpital w brakujące środki ochronne i podziękowała lekarzom, personelowi medycznemu za ich pracę. 

Odpowiadając na obostrzenia ogłoszonego w kraju stanu epidemicznego, wprowadziła też niezbędne kroki minimalizujące ryzyko zarażenia się wirusem covid-19 wśród pracowników. Przeprowadziła kampanię informacyjną na terenie zakładu, uczulając pracowników na przestrzeganie nowych zasad i zachowanie szczególnej higieny twarzy i rąk. Zadbała też o zatrudnionych także poza ich miejscem pracy, udostępniając im pakiet środków zabezpieczających, składających się z maseczek, rękawiczek lateksowych, pojemników z płynem do dezynfekcji. Łącznie dla swoich pracowników firma przekazała już ponad 2 500 maseczek ochronnych, ponad 2 500 par rękawiczek lateksowych oraz około 2 500 litrów płynu do dezynfekcji.
- Plan ochrony pracowników wraz z inicjatywami dalszego wsparcia lokalnych jednostek służby zdrowia został wdrożony do końca drugiego kwartału 2020 roku - potwierdza firma.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2602 sekundy