z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2020 | 18:00 komentarzy 1

(fot.Dariusz Dzik)

– Teoretycznie rejestrację samochodu można załatwić zdalnie, jest to opisane w zakładce e-urząd. Co z tego, gdy nikt nie obsługuje tych procesów. Wielokrotnie dzwoniliśmy i pisaliśmy na podane adresy i telefony, nikt nam nigdy nie odpowiedział – skarży się skierniewiczanka.

13 marca kupiliśmy wraz z mężem nowy samochód. Niestety z powodu zamknięcia urzędu miasta nie jesteśmy w stanie zarejestrować tego samochodu, a zatem mamy sytuację, w której kupiliśmy auto, ale pozostaje ono na placu u dealer – denerwuje się pani Dominika. Sytuacja, zdaniem naszej Czytelniczki jest tym bardziej bulwersująca, że urzędnicy mimo, iż przychodzą do pracy, nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile.

Opisanym standardem obsługi interesantów zaskoczony jest Arkadiusz Binek, naczelnik wydziału spraw organizacyjnych.

– Kontrolujemy pracowników, pierwszy słyszę o podobnej sytuacji – komentuje.

Zdesperowana kobieta opowiada: – Dealer proponuje nam rejestrację samochodu w Rawie Mazowieckiej, w którym to mieście można załatwić taką sprawę jednakże ja nie chcę takiego rozwiązania, jestem zameldowana w Skierniewicach.

Pewnym rozwiązaniem mogłoby być założenia sprawnej skrzyni podawczej, urzędnicy jednak uspokajają – po świętach wydział, w którym rejestrowane są samochody wznawia pracę.

– Chcąc pomóc mieszkańcom w indywidualnych sprawach zrobiliśmy już zabezpieczenia na biurkach, zainstalowane zostały przezroczyste kurtyny umożliwiające bezpośredni kontakt interesanta z urzędnikiem. Będziemy uruchamiać indywidualne obsługi, gdzie mieszkaniec będzie mógł się umówić indywidualnie z pracownikiem, mailowo lub telefonicznie – wyjaśnia naczelnik.

Zapowiedź uruchomienia obsługi w wydziale komunikacji z ulgą przyjęli także dealerzy, którzy deklarują, że teraz będą mogli przygotować zbiorcze zestawienie swoich samochodów do rejestracji wraz z potrzebnymi dokumentami. Do urzędu dostarczy je jedna osoba.

Indywidualna obsługa interesanta zostanie wznowiona po świętach.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Interesant 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Oczywiście w Rawie Mazowieckiej rejestrują samochody, rozmawiałem dziś z Panem Kierownikiem Leszczyńskim, poinformował mnie że można złożyć dokumenty na głównym budynku na Placu Wolności, do urny, później dokumenty trafiają do Nas - mówi Kierownik i rejestrujemy, jak mamy już zarejestrowany pojazd dzwonimy po właściciela i przychodzi po odbiór dokumentów. Obsługa w Oddziale komunikacji jest bardzo fajna - super Ekipa na odpowiednim stanowisku, a kierownik Super Facet pomoże w każdej sytuacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3104 sekundy