Ostatnie sobotnie spotkanie w ramach cotygodniowych, sobotnich treningów w ramach Parkrun odbyło się 7 marca.

Ostatnie sobotnie spotkanie w ramach cotygodniowych, sobotnich treningów w ramach Parkrun odbyło się 7 marca. (fot. parkrun)

Rządowe zakazy dotyczące braku możliwości poruszania się po parku miejskim, terenie zalewu Zadębie, czy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego dotknęły wszystkich, również lokalnych biegaczy. Ostatni wspólny trening w ramach cotygodniowych, sobotnich spotkań w ramach Parkrun odbył się 7 marca, kilka dni później wspólne bieganie zawiesili uczestnicy zajęć w ramach Reebok Run Crew.

Biegacze i miłośnicy Nordic Walking, po raz ostatni w ramach sobotnich treningów w parku miejskim spotkali się ponad miesiąc temu (7.03). W związku z pandemią koronawirusa odwołane zostały wszystkie spotkania parkrun w Polsce, pierwotnie do końca marca. Kolejne zakazy przedłużają wstrzymanie treningów.

− Niestety spotkania parkrun zostały zawieszone tuż przed tym jak ograniczone zostały spotkania do 50 osób − mówi Tomasz Piotrowiak z Parkrun Skierniewice. − Teraz jak wiemy w ogóle wyjścia na zewnątrz, a zwłaszcza do parków są niemożliwe. Jeszcze przez 2 tygodnie biegaliśmy wspólnie po lasach w małych grupach lub samotnie. Obecnie pozostaje nam jedynie siedzenie w domach i ćwiczenie we własnym zakresie − dodaje.

Parkrunowicze zareagowali także na kontrowersyjny zakaz wstępu do lasu.

− Napisałem do nadleśnictwa. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie można zamknąć lasu z uwagi na epidemię. Tego nie przewiduje ustawa i być może nasze skierniewickie lasy pozostają otwarte. Czekamy na odpowiedź  − zauważa Tomasz Piotrowiak.

We wtorek (10.03) po raz ostatni przy okazji wspólnego treningu na stadionie przy ulicy Tetmajera spotkali się uczestnicy cotygodniowych zajęć w ramach Reebok Run Crew.

Od tamtej pory uczestnicy reebokowych spotkań trenują w domach. Mogą korzystać z propozycji zdalnych zajęć, czy dbać o formę w domowym zaciszu.

Więcej na ten temat w poświątecznym wydaniu (16.04) "Głosu Skierniewic i Okolicy".

 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Koszykarze AZS wiceliderami ligi żaków

Kadeci Ósemki gospodarzem ćwierćfinału...

Odszedł Janusz Urbański, działacz sportowy,...

Ósemka w ćwierćfinale mistrzostw kraju w...

Rusza triada biegowa 2021. W maju zakończenie...

Kadeci Ósemki walczą o ćwierćfinał mistrzostw...

Pływacy Nawy zdominowali zawody Wojewódzkiej Ligi...

Widok w grupie mistrzowskiej. Zespoły z powiatu...

Młodzież Widoku wróciła na boiska lig...