– Dla nas harcerstwo to całe życie – podkreślają państwo Szafrańscy.

– Dla nas harcerstwo to całe życie – podkreślają państwo Szafrańscy. (fot. Joanna Młynarczyk)

Janina Szafrańska wraz z mężem Apolinarym czas kwarantanny spędzają pracowicie. Małżeństwo pracuje nad publikacją, która przybliży sylwetki organizatorów, hufcowych oraz kolejnych komendantów Hufca ZHP Skierniewice na przestrzeni stu lat.

Publikacja będzie zawierała noty biograficzne opatrzone zdjęciami. Uwzględniać będzie harcerskie osiągnięcia poszczególnych organizatorów i komendantów – zdobyte stopnie instruktorskie i pełnione funkcje w ZHP, a także odznaczenia i nagrody.

– Będzie zawierała w sumie sylwetki ponad 40 osób – zapowiada Janina Szafrańska, która wraz z mężem Apolinarym są najstarszym harcerskim małżeństwem w Skierniewicach. Reprezentują Harcerski Krąg Seniorów i Starszyzny Harcerskiej „Szafrany”, działający przy ZHP Skierniewice.

– Do naszej nowej publikacji poszukujemy zdjęć jak i informacji o poszczególnych organizatorach, drużynowych, hufcowych, harcmistrzach i komendantach stojących na czele skierniewickich harcerzy, aż do dnia dzisiejszego. Na przestrzeni stu lat hufcem kierowało ponad 40 osób, mamy nad czym pracować – przyznaje Janina Szafrańska.

Wkrótce, opracowana przez małżonków ankieta z pytaniami trafi do wszystkich żyjących komendantów, ale jeśli ktoś z mieszkańców chciałby dodatkowo podzielić się wspomnieniami, posiada wiedzę na temat harcerstwa w mieście, Szafrańscy zapraszają do kontaktu.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.227 sekundy