(fot. Joanna Młynarczyk)

To miała być już kolejna edycja Święta Flagi w Skierniewicach. W sobotę, 2 maja harcerze mieli przenieść ulicami miasta flagę o długości 400 metrów! Niestety, akcji w realu nie będzie, harcerze święto przenoszą do sieci.

– Wiosna jest tym okresem, kiedy wychodziliśmy z domów i harcówek na zewnątrz, a 2 maja to bardzo ważne dla nas święto patriotyczne, w które angażowaliśmy nie tylko członków ZHP ale i wszystkich mieszkańców – mówi Liwia Małczak, komendant Hufca ZHP Skierniewice.

Na ten dzień harcerze szykowali specjalną flagę, każdego roku dłuższą o kolejne metry, którą nieśli ulicami miasta. Zaczynali od 50-metrowej przed 5 laty, a w tym roku flaga liczyłaby już 400 metrów.

– Nie została jednak uszyta, skoro i tak nie mogłaby zostać zaprezentowana, a wydarzenie odbędzie się w innej formule – tłumaczy komendant hufca.

Tegoroczne Święto Flagi nie będzie trwało jeden dzień, a cały tydzień. Odbędzie się zdalnie, na FB skierniewickiego Hufca ZHP.

– Codziennie będziemy coś wstawiać pod wydarzeniem. Będą konkursy internetowe, trochę historii, filmiki instruktażowe, które przybliżą Święto Flagi, no i nowość, jaką będzie wirtualne doszywanie flagi. W sobotę, 2 maja odbędzie się oficjalna internetowa odsłona święta – zapowiada Liwia Małczak.

Rozkład jazdy na Święto Flagi 2020:

– wtorek (28.04) – Historia Święta Flagi w Skierniewicach

– środa (29.04) – Konkurs

– czwartek (30.04) – „Oflaguj swoje zdjęcie

– piątek (1.05) – „Doszyj flagę”

– sobota (2.05)
godz. 12 - warsztat on-line z robienia kotylionów
godz. 16 - robienie flagi w Minecrafcie
godz. 19 - o znaczeniu Flagi Narodowej
godz. 21 - podsumowanie Dnia Flagi

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2781 sekundy