(fot. Joanna Młynarczyk)

Niemal po dwóch miesiącach od zamknięcia, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Historyczne Skierniewic powoli otwierają swoje drzwi przed mieszkańcami. Od poniedziałku, 4 maja będzie można zwrócić oraz wypożyczyć książki w bibliotece, a od wtorku, 5 maja rusza proces otwierania muzeum.

– Będzie można zwrócić i wypożyczyć książki w bibliotece, ale nie będzie można jeszcze skorzystać z czytelni na miejscu – informuje Izabela Strączyńska, dyrektor MBP w Skierniewicach. – Od 4 maja czynne będą wszystkie oddziały, oprócz filii nr 2, która musi dokończyć skontrum i skorzystać z niej będzie można od 18 maja – tłumaczy dyrektor.

W bibliotece będzie mogło jednocześnie przebywać tylko 2 czytelników, a zwrócone książki wkładane będą do specjalnego kartonu i przez tydzień nie będą ponownie wypożyczone.

Z kolei od wtorku, 5 maja proces otwierania rozpocznie Muzeum Historyczne Skierniewic. Odwiedzający zostaną zaproszeni do ogrodu do obejrzenia wystawy fotograficznej „Jedźmy do Ameryki! Wycinki z historii Polonii amerykańskiej”, wypożyczonej z Instytutu Polonika. Wystawa złożona ze zdjęć Norberta Piwowarczyka przedstawia współczesne ślady polskości, jakie można napotkać, podróżując po USA. Fotografie ukazują ogromną różnorodność kulturotwórczą amerykańskiej Polonii, starającej się zachować elementy polskiej tradycji i kultury na obczyźnie.

– Zapraszamy do oglądania wystawy do ogrodu z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności – zaopatrzeni w maseczki, rękawiczki i z zachowaniem 2-metrowych odległości między zwiedzającymi – mówi Agata Niedziółka, dyrektor muzeum.

Szczegółowy regulamin pracy muzeum został przekazany do zaopiniowania w sanepidzie i będzie udostępniony wkrótce.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.4146 sekundy