Kobiety, pejzaże, abstrakcje w malarstwie Bożeny Ozga-Morawskiej. Wystawę można zwiedzać do 21 maja.

Kobiety, pejzaże, abstrakcje w malarstwie Bożeny Ozga-Morawskiej. Wystawę można zwiedzać do 21 maja. (fot. Joanna Młynarczyk)

Akademia Twórczości zaprasza na najnowszą wystawę malarstwa Bożeny Ozga-Morawskiej. Skierniewicka artystka prezentuje prace z cyklu „Powiew wiosny”. Wernisaż odbędzie się 7 maja o godz. 19, w wirtualnej przestrzeni, a od 8 maja prace będzie można oglądać na żywo w galerii.

Bożena Ozga-Morawska, artysta plastyk, wieloletnia nauczycielka plastyki i muzyki przez 21 lat prowadziła Galerię Kreska w Skierniewicach, w której pracowała z utalentowanymi dziećmi i młodzieżą. Uprawia malarstwo olejne, akwarelowe, pastelowe oraz grafiki. Ulubionymi jej tematami są kwiaty, a także kobiety i pejzaże i właśnie taka tematyka prac dominuje na aktualnej wystawie w akademii.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 maja o godz. 19, wirtualnie, a od piątku, 8 maja prace będzie można oglądać na żywo, w galerii. Chętni powinni wcześniej umówić się telefonicznie pod numerem 46 833 70 93. Odwiedzający powinni zaopatrzyć się w maseczkę oraz rękawiczki. Jednocześnie w galerii może przebywać 5 osób.

Wystawa czynna będzie do 21 maja, od wtorku do piątku.

A w przygotowaniu jest już kolejna wystawa „Skierniewiczanie – nasi przodkowie”.

– Od kilku lat podczas tego cyklu wystaw pokazujemy historie rodzin najdłużej mieszkających w Skierniewicach i zasłużonych dla miasta – mówi Małgorzata Lipska-Szpunar. – To będzie już czwarta wystawa z cyklu. W założeniach, podobnie jak w tej chwili, planowane jest otwarcie wirtualne, chyba, że sytuacja w kraju się zmieni i będzie można zapraszać zwiedzających do galerii. Zaprezentujemy m. in. rodziny: Mazarakich, Kleszowskich, Stochelskich, Stępowskich, Żelelechowskich i Wojtuszewskich. Zobaczyć będzie można zdjęcia i inne pamiątki, a także posłuchać historii przedstawicieli poszczególnych rodzin. Otwarcie wystawy planowane jest 4 czerwca.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3127 sekundy