(fot. Joanna Młynarczyk)

Już po raz siedemnasty Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. Ruszył konkurs na stworzenie własnej książki, a w programie także spotkanie autorskie, gra literacka oraz trochę wspomnień z poprzednich edycji wydarzenia.

– Ze względu na stan epidemii, w tym roku wydarzenia odbędą się w przestrzeni wirtualnej, dlatego zachęcamy do śledzenia profilu biblioteki na facebooku oraz strony internetowej – informuje Izabela Strączyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach.

– Zaczynamy konkursem „Książka szyta na miarę”, polegającym na samodzielnym wykonaniu książki z ilustracjami, a skierowanym do najmłodszych czytelników. Będzie też spotkanie autorskie on-line z pisarką Karoliną Wójciak, a także będziemy wspominać dotychczasowe edycje „Tygodnia Bibliotek”. Zaprosimy też do udziału w grze literackiej, gdzie będzie można sprawdzić swoje wiadomości z geografii i literatury – informuje.

ROZKŁAD JAZDY: Tydzień Bibliotek w MBP w Skierniewicach

KONKURS: „Książka szyta na miarę”

Organizatorem konkursu jest Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Bohaterów Westerplatte 60. Przeznaczony jest dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Polega na samodzielnym stworzeniu książki: należy przepisać tekst wiersza Rafała Witka „Zwariowany poranek” i zilustrować go; książka ma mieć format A5, składać się z okładki oraz od 4 do 8 kartek. Prace zaopatrzone w metryczkę (imię, nazwisko, klasa, numer telefonu i/lub email opiekuna, miejsce zamieszkania), można składać do 25 maja 2020 r. we wszystkich placówkach MBP. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 czerwca 2020 r. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody rzeczowe, które będzie można odbierać w Filii nr 4 MBP. Regulamin dostępny jest we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

11 MAJA, PONIEDZIAŁEK

Przeżyjmy to jeszcze raz” – na facebooku biblioteki prezentowane będą zdjęcia z wybranych Tygodni Bibliotek (prezentacja przez cały tydzień).

12 MAJA, WTOREK

godz. 18 – spotkanie autorskie online z Karoliną Wójciak, fotografką, autorką powieści: „Nigdy nie wygrasz”, „Wyrok”, „To będzie nasza tajemnica”.

Karolina Wójciak urodziła się w 1984 r. Jest absolwentką warszawskiej SGH, nigdy jednak nie odnajdowała się w biurowcach i pracy zgodnej z wykształceniem. Po wyemigrowaniu z rodziną do Kanady rozwinęła się artystycznie, założyła firmę i pracuje jako fotograf. Pisała od zawsze, ale dopiero za namową znajomych jej książki ujrzały światło dzienne. Powieści Karoliny charakteryzuje napięcie trzymające czytelnika w niepewności aż do ostatniej strony. Do tej pory ukazały się: „Tożsamość nieznana”, NN (2017), „Matylda” (2018), „Dom pełen kłamstw” (2018), „Nigdy nie wygrasz” (2019), „Wyrok” (2019) i najnowsza powieść „To będzie nasza tajemnica” (2020).

14 MAJA, CZWARTEK

„Palcem po mapie” – rodzinna gra literacka (przeniesienie gry miejskiej do internetu).

Phileas Fogg objechał świat w 80 dni. Wy zrobicie to w 5 dni. Śladami bohaterów literackich podążycie do najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. Sprawdźcie swoją znajomość literatury i geografii, a przy tym bawcie się dobrze z całą rodziną. Ruszamy ze Skierniewic.

Zasady uczestnictwa w grze. Uczestnikami mogą być drużyny złożone z członków rodziny. Każda drużyna wybiera kapitana, który będzie ją reprezentował. Udział w grze polega na odgadnięciu wszystkich punktów naszej podróży i wypełnieniu karty gry oraz przesłaniu jej drogą mejlową na adres: konkursy@mbp.skierniewice.pl lub bibliobus@mbp.skierniewice.pl.

Zadania do gry zostaną ogłoszone 14 maja. Każda rodzina może nadesłać tylko jedną kartę gry. Termin przysyłania kart gry upływa 18 maja o godz. 18. Nagrodzone zostaną 3 pierwsze drużyny, a nagrodami będą bony prezentowe.

15 MAJA, PIĄTEK

Teatrzyk Kamishibai, bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci przeczytają i zaprezentują bajkę „Żyrafy nie umieją tańczyć” Andreae Gilesa.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2507 sekundy