Stowarzyszenia sportowe mogą starać się o rządowe wsparcie finansowe w czasach pandemii.

Stowarzyszenia sportowe mogą starać się o rządowe wsparcie finansowe w czasach pandemii. (fot. Adam Michalski)

Pandemia koronawirusa ma wpływa na funkcjonowanie organizacji pozarządowych, także klubów sportowych. Z myślą o stowarzyszeniach powstał "Program wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19". O pomoc finansową mogą wnioskować także stowarzyszenia sportowe.

Celem inicjatywy jest jak najszybsze wsparcie organizacji wymagających pomocy, dlatego procedury przyznawania dotacji zostały uproszczone, a składane wnioski będą rozpatrywane na bieżąco.

Przyjęty (5.05) przez Radę Ministrów program, którego budżet wynosi 10 milionów złotych, ma na celu umożliwienie dalszego funkcjonowania organizacji pozarządowych w czasie obecnej sytuacji epidemicznej, jak również ich wsparcie w ramach przeciwdziałania koronawirusowi.

Dotacje w ramach programu są dostępne także dla stowarzyszeń sportowych.

– Wczytamy się w regulacje programu i jeśli spełnimy wymogi uczestnictwa na pewno złożymy wniosek – mówi Jolanta Barska w UKS Vis Skierniewice.

– Wszystkie stowarzyszenia sportowe w czasach pandemii mają problemy, także każda złotówka wspierająca budżet klubu jest cenna. Jako organizacja pozarządowa mamy możliwość wnioskowania o wsparcie – zauważa Sławomir Supera ze Szkółki Piłkarskiej GOKSiR.

Pieniądze będą przyznane w ramach dwóch priorytetów, a uzyskane dofinansowanie będzie można przeznaczyć na: działania wspierające stowarzyszenia, realizację działań, które musiały zostać wstrzymane przez epidemię, realizację działań, które umożliwią dalsze funkcjonowanie organizacji, zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do realizacji powyższych działań, czy wynajem siedziby lub lokalu do realizacji działań.

Maksymalna kwota dotacji w ramach działań wspierających stowarzyszenia to 50 tys., w przypadku pozostałych to 40 tys. Co ważne, przy aplikacji nie jest wymagany wkład własny. Program ma działać w okresie trwania stanu zagrożenia epidemicznego oraz 90 dni po jego zakończeniu.

Nabór wniosków na dofinansowanie działalności organizacji pozarządowych z Programu Wsparcia Doraźnego COVID-19 ruszył 12 maja. Instytucją Zarządzającą programem jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3558 sekundy