Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 maja 2020 | 10:08 komentarzy 1
Wydaje się, że najtrudniejszy czas dla sportowców minął. Od poniedziałku (11.05) lekkoatleci, a także przedstawiciele innych dyscyplin mogą trenować w grupach.

Wydaje się, że najtrudniejszy czas dla sportowców minął. Od poniedziałku (11.05) lekkoatleci, a także przedstawiciele innych dyscyplin mogą trenować w grupach. (fot. Adam Michalski)

− Trenujemy codziennie w sześcioosobowych grupach. Część zajęć odbywa się na stadionie przy ulicy Tetmajera, część przy ulicy Pomologicznej (boisko Budowlanki) − mówi Jolanta Barska, trener II klasy lekkiej atletyki, opiekun najstarszej grupy zawodników UKS Vis Skierniewice. W poniedziałek (11.05) lekkoatleci wrócili do wspólnych zajęć.

− To był dla wszystkich trudny czas. Zawodnicy otrzymywali rozpiski, wykonywali, w miarę możliwości, to co mieli nakreślone, jednak nic nie zastąpi treningu w bezpośrednim kontakcie, w grupie, która się wzajemnie napędza, lubi − zauważa Jolanta Barska.

Lekkoatleci ze Skierniewic w czasie zajęć obiekt przy ulicy Tetmajera dzielą z pływakami UKS Nawa, którzy wobec braku możliwości prowadzenia zajęć w basenie korzystają z innych opcji treningowych.

Treningowy dzień na osiedlu Widok rozpoczyna młodsza grupa prowadzona przez Dorotę Markowską, później wraz z zachowaniem wszystkich reguł reżimu sanitarnego, na stadionie pojawia się grupa wiodąca na czele z czołowymi zawodniczkami i zawodnikami województwa i medalistkami mistrzostw łódzkiego Anną Kłosińską i Anną Bibik. W tym samym czasie na boisku przy Budowlance trenują młodsi lekkoatleci pod opieką Joanny Korwek.

− Bardzo cieszymy się z możliwości powrotu do treningów − zauważa Jolanta Barska.

Polski Związek Lekkiej Atletyki przedstawił nowy kalendarz najważniejszych imprez ogólnopolskich, które zostały przełożone na wrzesień.

− Liczymy po cichu na to, że w lipcu odbędą się pierwsze mikro mitingi. Czesi ruszają już w czerwcu. Mamy nadzieję, że świat i sport powoli będzie wracał do normy − zauważa Jolanta Barska. W klubie ze Skierniewic trenuje kadrowiczka, jedna z najlepszych w kraju skoczkiń w dal i trójskoczkiń Ania Kłosińska.

− Pierwsze dwa tygodnie zajęć mają charakter typowego wprowadzenia po 2 miesiącach zajęć indywidualnych, bez możliwości korzystania z bieżni − twierdzi opiekun lekkoatletów.

Wszystko wskazuje na to, że w związku z wprowadzeniem od poniedziałku (18.05) kolejnego etapu odmrażania sportu w treningach będzie mogło brać jednorazowo więcej zawodników.

Póki co całość lekkoatletycznych zajęć odbywa się pod bacznym okiem oddelegowania do pilnowania reżimu sanitarnego pracownika spółki OSiR.

 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gość 1 8 miesięcy temu

  Czy ta na foto nr. 7 to słynna " Ewa Kłobukowska ! " Wygląd zgadza się i podobieństwo .Reszta to młode szczawie , które nie mają pojęcia o lekkiej atletyce i nigdy nie nauczą się biegać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3358 sekundy