Piłkarze Unii nadal czekają na decyzję dotyczącą sezonu 2019/2020 a także planów na kolejne rozgrywki.

Piłkarze Unii nadal czekają na decyzję dotyczącą sezonu 2019/2020 a także planów na kolejne rozgrywki. (fot. Adam Michalski)

− My niestety jesteśmy tylko obserwatorami tego co się dzieje. Jeżeli możemy rozpatrywać aktualną sytuację braku decyzji dotyczących III ligi w kategoriach komedii, to ta jest żenująca − mówi Rafał Smalec, trener Unii Skierniewice o braku umiejętności podjęcia trudnej decyzji i przerzucaniu odpowiedzialności między wojewódzkimi związkami i PZPN.

Decyzję dotyczącą zakończenia sezonu w IV i niższych ligach piłkarskich poznaliśmy w czwartek (7.05). Trzecioligowi piłkarze decyzję zarządu PZPN co do swojej przyszłości mieli poznać we wtorek (12.05).

Wcześniej prezesi 16 związków wojewódzkich uznali, że skoro od lipca 2020 organem zarządzającym rozgrywkami na poziomie III ligi ma być Polski Związek Piłki Nożnej, to centrala powinna podjąć decyzję.

We wtorek (12.05) okazało się, że zarząd PZPN postanowił, że zarządzanie rozgrywkami III ligi owszem przejmie w lipcu, ale 2021 roku. Trudno takie postępowanie traktować inaczej jak ucieczkę przed podjęciem trudnej decyzji. Ta ponownie wróciła do kompetencji wojewódzkich związków, a w przypadku I grupy, w której występuje Unia Skierniewice do Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, który swoje ustalenia ma przedstawić w piątek (15.05).

− My niestety jesteśmy tylko obserwatorami tego co się dzieje. Jeżeli możemy rozpatrywać aktualną sytuację braku decyzji dotyczących III ligi w kategoriach komedii, to ta jest żenująca − mówi Rafał Smalec. − Do podejmowania łatwych popularnych decyzji, poklepania po plecach, ustawia się kolejka, by podjąć trudną, chętnych brak, a oczekujących i zaangażowanych w jej konsekwencje jest bardzo dużo − dodaje trener Unii.

Pierwotnie na spotkaniu prezesa PZPN i sterników 16 związków wojewódzkich ustalono, że wszystkie decyzje dotyczące III i niższych lig piłkarskich zapadną najpóźniej 11 maja.

Kto awansuje do II ligi z I grupy? Czy będą spadki? Kiedy rozpocznie się kolejny sezon i w jak licznej grupie? Kiedy będzie można rozpocząć przygotowania? Co z finałową fazą pucharu wojewódzkiego?

Pytań jest wiele odpowiedzi brak, czas leci.

Dlaczego decyzja dotycząca III ligi jest trudna? Lidera tabeli Sokół Ostróda i drugą w tabeli Legię II Warszawa w dniu zawieszenia rozgrywek dzielił punkt.

Obie ekipy mają do rozegrania zaległe bezpośrednie spotkanie jeszcze z rundy jesiennej, które pierwotnie miało odbyć się 16 listopada, a zostało przełożone na 1 kwietnia. Ze zrozumiałych względów nie odbyło się.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2583 sekundy