z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 maja 2020 | 17:12 komentarzy 3
Magdalena Kieszek to nowa dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Rawskiej.

Magdalena Kieszek to nowa dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Rawskiej. (Justyna Napierała)

Dać ludziom wędkę, by zmieniali życie, mówi dyrektor MGOPS w Białej Rawskiej, Magdalena Kieszek. Z wykształcenia pedagog, w 2012 roku rozpoczęła pracę w Świetlicy Środowiskowej w Białej, pod koniec kwietnia objęła funkcję dyrektora Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Rawskiej. To dla niej nowe miejsce, ale znane środowisko.

– Rozumiem i znam tych ludzi – mówi Magdalena Kieszek, nowa dyrektor.

Zaczynała od organizowania …warsztatów dziennikarskich dla dzieci, później była świetlica, teraz pomoc społeczna.

Lubi ludzi i chce ich wspierać, chce ich motywować by zmieniali życie na lepsze, nie jest to łatwe bo przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.

To doświadczenie przeniesione ze Świetlicy gdzie Magdalena Kieszek pomagała dzieciom. Podczas naszej rozmowy Świetlica ciągle wraca we wspomnieniach.

– Mamy teraz 36 dzieci, 14 oczekujących – mówi.

– Dzieci już nie wytrzymują na kwarantannie, jesteśmy z nimi w kontakcie – dodaje.

Nawet deklarują, że posprzątają całą świetlice, by tylko przyjść.

– Cieszy mnie, że nasi podopieczni ze Świetlicy wracają tutaj ale już jako wolontariusze, wielu skończyło studia i chce pomagać innym, to osobowości – podkreśla.

Przyznaje też, że były i trudne sytuacje, nie tylko codzienne rozmowy ale też wstępne diagnozowanie. Wiele dzieci w czas trafiło pod opiekę specjalistów, bo wychowawczynie ze Świetlicy zauważyły, że dzieje się z nimi coś złego.

Chroniły przed niedobrym towarzystwem.

– Niestety w jednym z przypadków się nie udało – mówi z wyraźnym smutkiem.

– Tego człowieka nie ma wśród nas – ucisza głos.

– Niestety… ucina rozmowę.

Dzieci w Świetlicy mają korepetycje i przyjaciół.

Niedawno we współpracy Świetlicy z Fundacją Polki Mogą Wszystko udało się wypożyczyć młodym ludziom 26 smartfonów z nielimitowanym dostępem do Internetu.

– Tak by nie było między innymi problemu ze zdalnymi lekcjami – mówi Magdalena Kieszek.

Nowa dyrektor nie chce by pomoc społeczna była jedynie miejscem formalnym, w którym wypłacane są świadczenia, chce ją „uczłowieczyć”.

Nadać jej nowy sens, chce motywować ludzi do działania poprzez różnego rodzaju projekty.

Ich wysiłek zostanie zauważony przez młodsze pokolenia domowników to jest ważne by nie dziedziczyć sytuacji społecznej i ekonomicznej a jak jest trudna zmieniać ją.

Teraz w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Białej Rawskiej z Karty Dużej Rodziny korzystają 852 rodziny, z zasiłków rodzinnych 867 rodzin, z pielęgnacyjnych 208 rodzin, ze świadczeń pielęgnacyjnych 45 osób, ze specjalnych zasiłków dla opiekuna 26 osób, ze świadczeń rodzicielskich 34 rodziny, z 500 plus 21 637 dzieci, w sumie 1 350 rodzin, w ramach programu Dobry Start 1 448 dzieci, z programu posiłek w szkole i domu 300 dzieci i 344 dorosłych z pieniędzy na zakup żywności.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 17

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Justyna 0 8 miesięcy temu

  Madzia jest cudowna. Szczera, ciepła, cała sobą oddana słusznej sprawie. Zawsze w dobrych relacjach jako zwykły pracownik, na pewno będzie cudownym dyrektorem. Trzymam kciuki i gratuluję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~majowy maj -1 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Gratuluję i życzę powodzenia! Jednak sposób, w jaki został napisany ten artykuł.....masakra. Nie jestem znawcą języka polskiego, ale chyba każdy postawiłby chodź jeden przecinek w dwuwersowym zdaniu (a na pewno przed "ale"), albo nie rozbijał wypowiedzi bohaterki na trzy fragmenty, dodając do każdego dziwny komentarz niczym z powieści w stylu "ucisza głos". Czyj głos? Swój? Sama siebie ucisza? eh...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M. -2 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Świetna wiadomość! Jedna z najcieplejszych, najwspanialszych, najbardziej wartościowych kobiet jakie znam! Od początku istnienia Świetlicy dawała jej całe serce, zawsze ciepła, otwarta i pomocna. Teraz może działać szerzej i to na pewno wyjdzie gminie na dobre. Zasłużyła na ten awans jak nikt, to miejsce dla niej. Jak tylko znalazła się w moim życiu, byłam pewna, że to miejsce dla niej. Brawo! P.S. Magda, jeśli to przeczytasz, to wiem, że domyślisz się, kto jest autorem. Ściskamy całym serduchem i do usłyszenia niebawem!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2986 sekundy