(fot. Joanna Młynarczyk)

Anna Pokora, artysta plastyk, przygotowuje cykl obrazów, których tematykę stanowią Skierniewice – ale nie te współczesne, powszechnie znane, ale miasto odchodzące. – Chcę utrwalić stare budynki, kamienice chylące się ku upadkowi, miejsca historyczne, które powoli znikają z krajobrazu – mówi.

Annę Pokorę można spotkać w ostatnim czasie malującą w plenerze w różnych częściach miasta. Skupiona artystka ze swoim malarskim warsztatem pojawia się w miejscach rzadko odwiedzanych.

– Stare bramy, kamienice, ruiny chylące się ku upadkowi – to obiekty mojego zainteresowania – mówi artystka. – Chciałbym zgłębić ich historię, spisać ją na podstawie opowieści ludzi tam mieszkających, a następnie zamieścić z tyłu pracy z informacją co przedstawia, z jakiego czasu pochodzi i dlaczego obiekt stał się przedmiotem zainteresowania – tłumaczy.

Wśród miejsc odwiedzanych jest m.in. kościół i cmentarz św. Stanisława.

– Są jednymi z najstarszych zabytków w Skierniewicach, szczególnie mnie zafascynowały, co zmobilizowało mnie do podjęcia tego tematu, wręcz idealnie wstrzeliło się w moją pasję – przyznaje Anna Pokora.

Artystka poświęciła tematowi aż 15 akwarel, w tym 4 powstały na bazie starej fotografii z 1939 roku.

Wszystkie zostaną zaprezentowane na wystawie przygotowywanej z okazji obchodów jubileuszu 300-lecia kościoła św. Stanisława.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2835 sekundy