Po nabożeństwie, przedstawiciele władz Żyrardowa i parafii, złożyli kwiaty przy pomniku papieża.

Po nabożeństwie, przedstawiciele władz Żyrardowa i parafii, złożyli kwiaty przy pomniku papieża. (fot. Włodzimierz Szczepański)

Dziś, w przeddzień jubileuszu, w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie została odprawiona uroczysta msza dziękczynna za życie i posługę papieża-Polaka. Na tym nie koniec uroczystości.

18 maja przypada 100-rocznica urodzin papieża Jana Pawła II, ale już dziś (17.05) odbyły się pierwsze uroczystości. W głównym żyrardowskim kościele odprawiona została msza. Po nabożeństwie, przedstawiciele władz miasta i parafii, złożyli kwiaty przy pomniku papieża. Odśpiewali „Barkę- jego ulubioną pieśń. W niego wzbiło się stado gołębi. Klub Hodowców Gołębi Pocztowych z Żyrardowa wypuścił je, jako symbol pokoju i radości. Na tym nie koniec uroczystości.

– W poniedziałek, 18 maja, na profilach społecznościowych Parafii, Urzędu Miasta i Telewizji Żyrardowskiej wyemitowany zostanie okolicznościowy film, w którym przedstawiciele Samorządu Miasta i żyrardowskich parafii przypomną fragmenty homilii Jana Pawła II – czytamy w komunikacie magistratu.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2901 sekundy