społeczeństwo

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 maja 2020 | 11:44 komentarzy 11

(fot. Dariusz Dzik)

Do skierniewickiego szpitala trafił pacjent z Łowicza, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wstrzymano przyjęcia na trzech oddziałach. Pacjenci i personel medyczny objęci zostali kwarantanną.

Wczoraj (20.05) po południu zapadła decyzja o wstrzymaniu przyjęć na trzy oddziały skierniewickiego szpitala. Dotyczy to: Oddziału Chorób Wewnętrznych II, Geriatrii i Gastroenterologii.

Jacek Kaniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach poinformował, że oddziały zostały zamknięte bezterminowo.Jak informuje Justyna Łukasik, dyrektor skierniewickiego Sanepidu w kwarantannie szpitalnej znajduje się 10 pracowników WSZ, zostali z pacjentami i wykonują swoje obowiązki. Pozostali wraz ze swoimi rodzinami pozostają w izolacji w domach. Nadzorem epidemiologicznych objętych jest 20 osób.

W poniedziałek personel oraz 17 pacjentów zamkniętych oddziałów będą mieli wykonane testy na obecność covid-19.
Justyna Łukasik podkreśla, że sytuacja jest pod kontrolą. Odizolowanie oddziałów nie skomplikuje sytuacji szpitala, gdyż znajdują się w osobnym budynku. Żaden z pacjentów izolowanych jednostek do czasu zakończenia kwarantanny nie może opuścić oddziału.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

11Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Gosc 11 13 dni temuocena: 0% 

  Kwarantanna dotyczy Oddziałów prowadzonych przez Dr Jastrzębskiego. Jak wygląda sytuacja na Oddziale Wewnętrznym I, który bezpośrednio sąsiaduje z ww trzema Oddziałami?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 10 15 dni temuocena: 55% 

  Tak sie wykancza szpitale..czy w marketach sklepach wielkopowirzchniowych jest wirus? Ludzie wlaczcie myslenie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polka 9 15 dni temuocena: 43% 

  I tak się wykańcza Polskę...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jacek 8 16 dni temuocena: 50% 

  Do Tr. Właśnie ty musisz się dokształcić. Następny mądry który wszystkie rozumy pozjadał. Mądrzy się jakby był profesorem medycyny. Fachowcy o tym mówią i trzeba ich słuchać , a nie czytać bzdury w Internecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Out 7 16 dni temuocena: 60% 

  Wielu mieszkańców naszego miasta mówi, że my to przechorowalismy w styczniu, lutym.. W szkołach mała frekwencja była, jak nigdy. Prawie 50 000 ludzi, a zakażeń tak mało... To się kupy nie trzyma i nie jest zasługą izolacji ani masek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jacek 6 16 dni temuocena: 44% 

  A teraz nie ma zachorowań? A ten pacjent to duch i nie jest chory?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~odeta 5 16 dni temuocena: 57% 

  Skoro jest zakaz gromadzenia się i zachowania dystansu , oraz noszenie maseczek w miejscach publicznych to tak powinno byc a nie robienie zbiegowiska , a nasza policja nie działa tylko na początku jeżdzili i ostrzegali a teraz już im się nie chce , gdyby widzieli te wystepy pewnie by rozpedzili

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~helena 4 16 dni temuocena: 55% 

  Tylko patrzeć jak wybuchnie epidemia w Skierniewicach tak jak na Śląsku bo tu nikt nie przestrzega . Wczoraj widziałam Klub Seniora który ulicami Widoku dawał koncert przecież nie wolno się gromadzić , a ludziska tłumnie się gromadziły . W Warszawie jak nieśli baner z napisem protestowali w słusznej sprawie dostali os sanepidu po 10 tys. kary a u nas sanepid ma to gdzieś pozwala na wszystko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maria 3 16 dni temuocena: 43% 

  Specjalista od wirusologii się odezwał. Po co tak mieszasz ludziom w głowach. Po to, żeby lekceważyli tego wirusa i zarażali innych. Zastanów się nad swoim postępowaniem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tr 2 16 dni temuocena: 69% 

  Proponuję się dokształcić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żal 1 16 dni temuocena: 63% 

  Koronawirusy krążą od kilkudziesięciu lat. Ten jest trochę bardziej niebezpieczny. Ale żeby zamykać oddziały... Ludzie, uruchomcie myślenie. Milion ludzi już straciło pracę... Na całym świecie te same procedury... No i doczytajcie, czym jest w istocie WHO

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2892 sekundy