(fot. KPP w Grodzisku Mazowieckim)

Prawie 64 tysiące sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli grodziscy kryminalni na jednej z posesji w gminie Baranów.

Grodziscy kryminalni sprawdzili informację, że na jednej z posesji w gminie Baranów mogą być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Skontrolowali podejrzaną "miejscówkę".

– W domu funkcjonariusze zastali dwie kobiety pakujące papierosy do pudełek, a na posesji jeszcze jednego mieszkańca. Podczas przeszukania wszystkich pomieszczeń policjanci znaleźli opakowania z dużą ilością papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz materiały do przygotowania produktów na sprzedaż – informuje asp.sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


W samochodzie użytkowany przez 57–latka znaleźli 10 tys. złotych, które zabezpieczyli na poczet przyszłych kar. Wyroby tytoniowe trafiły do policyjnego depozytu, a ich posiadacze do celi grodziskiej komendy.


– Po wykonaniu dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna i 2 kobiety przechowywali w domu prawie 64 tysiące sztuk papierosów z przemytu. Straty Skarbu Państwa z tytułu należności podatkowych w przypadku wprowadzenia na rynek nielegalnego towaru, wyniosłyby ponad 72 tysiące złotych – dodaje Zych.


Zatrzymani 57-latek, 68-latka i 44-latka usłyszeli zarzuty dokonania przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego. Za ten czyn grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Objęci zostali policyjnymi dozorami.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.276 sekundy