(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

W Skierniewicach kandydat na prezydenta mówił o konieczności podjęcia działań, które powstrzymają decyzje o dalszym betonowaniu kraju, uczynią kwestie ochrony środowiska i gospodarowania wodą priorytetami rządzących. Zadeklarował, że będzie wspierać pomysły proekologiczne.

Nie przypadkiem Szymon Hołownia miejscem spotkania w Skierniewicach uczynił plac przed ratuszem.

– Spotykamy się na rynku, o którym słyszała i który widziała cała Polska, który został totalnie zabetonowany przez poprzednie władze Skierniewic. To jest przykład, czego w miastach nie powinniśmy robić – mówił.

 Powtórzył, co podkreślał już na wielu spotkaniach w kraju – samorządy powinny być gospodarzami na swoim terenie, centralizacja państwa im szkodzi. Instytucje w rodzaju – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, nie powinny być zarządzane centralnie.Mówił o konieczności zatrzymania gigantomanii i centralizacji w obszarze inwestycji państwowych.

– Trzeba jak najszybciej wrócić samorządom Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i zatrzymać ten pęd do chorej centralizacji wszystkiego – do budowania wielkich, narodowych instytucji, wielkich narodowych lotnisk… Za chwilę będziemy słyszeli o wielkich narodowych centralnych postojach taksówek i jakiś równie dziwnych, wymyślonych pomysłach. Wspólnoty lokalne najlepiej wiedzą, co się u nich dzieje i najlepiej wiedzą, jak zarządzać funduszami, tak, żeby przetrwać i żeby budować.

Szymon Hołownia podkreślał, że Łódzkie to obszar szczególnie ubogi w wodę, zagrożony suszą.  

– Najwyższy czas, by się zastanowić, czy polskie państwo jest gotowe zacząć myśleć o wodzie, jako o czymś, co jest w dzisiejszych czasach cenniejsze od ropy.

Zadeklarował, że jako prezydent RP kwestię gospodarowania wodą uczyni jednym z pierwszych priorytetów.

– Pierwsza Rada Gabinetowa, o ile nie będzie innych nadzwyczajnych sytuacji, poświęcona będzie sytuacji związanej z suszą, brakiem wody i temu, co zrobić, żebyśmy za 5, czy 7 lat mogli uczciwie spojrzeć w oczy naszych dzieci i powiedzieć, że nie zostawiliśmy ich w sytuacji, w której, by mogły się umyć musiały będą kupować wodę na internetowej aukcji.

Podczas spotkania zapewnił:

– Bardzo chętnie, jako prezydent przyjechałbym tu we wrześniu na Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw i mam nadzieję, że przyjadę wówczas do regionu, gdzie, po pierwsze – rolnicy otrzymali suszowe, ale też będą mógł powiedzieć, że zaczęliśmy w Polsce myśleć poważnie o tym, byśmy w perspektywie pokolenia, nie kadencji,  zatrzymali postępującą suszę i pustynnienie naszego kraju.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 12

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

7Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~tomek 7 13 dni temu

  Rok temu występował na hali sportowej w Skierniewicach razem z Marcinem Zielińskim. Myślę ,że jak zostanie prezydentem to Skierniewice będą miały Ministra Zdrowia w osobie najbardziej znanego obecnie uzdrowiciela. Dlatego na niego zagłosuję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Ola 6 14 dni temuocena: 100% 

  Casting do mam talent robił!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwer 5 16 dni temuocena: 58% 

  przyszło dużo idiotów łykali jego stek bzdur jak ciepłe bułeczki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~majtek 4 15 dni temuocena: 86% 

  blazna sluchali jemu POdobni

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Chusteczka 3 16 dni temuocena: 67% 

  Ale ktoś mu wytłumaczył, że to sld- wski prezydent zabetonował, bo z jego Gadki to wyszło na to że Trębski, kojarzony z Pisem a to bzdura

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tom 2 15 dni temuocena: 100% 

  Swego czasu Trębski kandydował jako kandydat PiS i to pewnie dlatego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~artur 1 16 dni temuocena: 62% 

  holownia to co moze zrobic to najpredzej kleksa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2779 sekundy