Seniorzy z Rawki chętnie biorą udział w różnych kulturalnych inicjatywach.

Seniorzy z Rawki chętnie biorą udział w różnych kulturalnych inicjatywach. (fot. Joanna Młynarczyk)

Udział w ogólnopolskim konkursie „Seniorzy w akcji” dla mieszkańców Rawki okazał się podwójnie szczęśliwy. Projekt „Fabryka pomysłów”, oprócz finansowania na realizację, został wybrany do dziesiątki modelowych projektów w Polsce.

– Docenione zostały dobre cele i założenia, teraz inni w Polsce będą wzorować się na skierniewickim pomyśle – zwraca uwagę Tomasz Staroń, koordynujący działaniami projektu.

Projekt skierniewiczan realizowany jest pod hasłem „Fabryka pomysłów”. Finansowanie otrzymał z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach akcji „Seniorzy w akcji”.

Podejmowano wiele inicjatyw na osiedlu. W klubie Rawka odbywały się warsztaty rękodzielnicze, teatralne, wokalne. Tworzony był spektakl inspirowany życiem robotników z zakładu Rawent, a także wystawa archiwalnych zdjęć.

Niestety jego realizacja, a także przygotowanie do pikniku, jaki miał odbyć się w finale, w czerwcu, z racji panującej epidemii, zostały przerwane.

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” (21.05).

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3118 sekundy