Miłośnicy pływania, wysiłku w siłowniach i klubach fitness doczekali się decyzji, która pozwoli im realizować ich pasje.

Miłośnicy pływania, wysiłku w siłowniach i klubach fitness doczekali się decyzji, która pozwoli im realizować ich pasje. (fot. Adam Michalski)

Po wprowadzeniu w życie trzech etapów luzowania obostrzeń w czasie pandemii, przyszedł czas na czwarty. Podczas środowej (27.05) konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów, zdrowia Łukasza Szumowskiego i kultury Piotra Glińskiego poznaliśmy szczegóły.  

Od soboty (6.06) otwarte ponownie mogą być siłownie, kluby fitness, baseny. Obowiązywać w nich będzie zasada zachowania dystansu społecznego.

Mimo, że w drugim etapie (4.05) uwolnione zostały obiekty na powietrzu, przez kolejne tygodnie nie można było korzystać z siłowni plenerowych. To zmieni się w pierwszą sobotę czerwca.

Rządowe rozporządzenie nie oznacza, że w praktyce wszystkie obiekty, których dotyczy kolejny etap odmrażania sportu zostaną otwarte.

O tym czy tak się stanie zdecydują samorządy oraz prezesi i właściciele obiektów.

Wiemy już, że w gotowości jest prezes Pływalni Miejskiej NAWA. Podobnie właściciele klubów fitness i siłowni. Ważne będą także konkretne wytyczne dotyczące chociażby zasad korzystania z basenów.

O szczegółach wprowadzenia rządowego rozporządzenia w życie więcej w kolejnym wydaniu (4.06) „Głosu Skierniewic i Okolicy” oraz tu na eglos.pl.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2177 sekundy