Wstęp na platformę mojeekino.pl jest płatny. – Bilet kosztuje 15 zł, a skorzystać może cała rodzina – zwraca uwagę Agnieszka Skoczek.

Wstęp na platformę mojeekino.pl jest płatny. – Bilet kosztuje 15 zł, a skorzystać może cała rodzina – zwraca uwagę Agnieszka Skoczek. (fot. Joanna Młynarczyk)

Dobre wieści płyną do miłośników oglądania filmów na dużym ekranie. Kina otrzymały zielone światło, mogą być powoli odmrażane. Kiedy ponownie zaprosi widzów skierniewicki Polonez, jeszcze nie wiadomo. Tymczasem on-line startuje Festiwal Filmów Fabularnych „Wiosna filmów”.

– Nie wiemy jeszcze kiedy ponownie zaprosimy widzów, sprawa jest świeża, nie mamy repertuaru, musimy zastanowić się jak to zrobić. Jutro w tej sprawie planowane jest spotkanie – informuje Agnieszka Kubik, wicedyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Do tematu wrócimy.

Tymczasem już jutro (29.05) na platformie mojeekino.pl, do której przystąpił także skierniewicki Polonez, startuje Festiwal Filmów Fabularnych „Wiosna filmów”. Będzie to już 26 edycja imprezy, ale po raz pierwszy organizowana na platformie mojeekino.pl. Festiwal potrwa do 7 czerwca. W tym czasie pokazanych zostanie ponad 30 filmów, docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową.

– Bardzo dobre filmy, duża część to przedpremiery lub polskie premiery, filmy świeżuteńkie – zapowiada Agnieszka Skoczek, koordynator edukacji filmowej w kinie Polonez. – Filmy będą dostępne z ważnością 4-godzinną, prawie jak w czasie rzeczywistym, wyświetlane w godz. 15 – 21, niektóre z nich będą powtarzane.

Wstęp na platformę jest płatny.

– Bilet kosztuje 15 zł, a skorzystać może cała rodzina – zwraca uwagę Agnieszka Skoczek.

Filmem otwarcia 26. Wiosny Filmów będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie „ZŁO NIE ISTNIEJE”. Początek transmisji o godz. 20. Będzie to najnowszy dramat jednego z najważniejszych irańskich reżyserów Mohammada Rasoulofa. Polska publiczność zna tego twórcę z takich filmów jak: „Uczciwy człowiek”, „Rękopisy płoną” czy „Pożegnanie”.

Pasmo dokumentów otworzy film „BĄDŹ SOBĄ, CZYLI NIEOPOWIEDZIANA HISTORIA ALICE GUY – BLACHÉ”. Dokument zrealizowany przez Pamelę B. Green, a wyprodukowany m.in. przez Roberta Redforda oraz Judie Foster, która również użyczyła swojego głosu do narracji, jest niezwykłą opowieścią o Alice Guy-Blaché – zapomnianej pionierce kinematografii, uznawanej za pierwszą reżyserkę w historii X Muzy. Pamela B. Green opowiada w filmie nie tylko o ogromnym wkładzie swojej bohaterki w rozwój kinemoatografii, ale też o tym, jak łatwo została ona zepchnięta na boczny tor.

Kolejnym rekomendowanym przez Agnieszkę Skoczek filmem jest „POWITANIE SŁOŃCA”, intrygujący dokument o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz jej uniwersalnej sile. Tuż po czterdziestce życie Stephane’a Haskella, utalentowanego fotoreportera i dokumentalisty, stanęło na głowie. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, został sparaliżowany. Tam, gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce, a tradycyjna medycyna nie dawała wielkich nadziei na powrót do zdrowia, szansa niespodziewanie pojawiła się za sprawą jogi.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2757 sekundy