Agata Niedziółka, dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic skomentowała dla „Głosu”: -Odrzucenie wniosku przez Narodowe Centrum Kultury nie oznacza, że rezygnujemy z działań.

Agata Niedziółka, dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic skomentowała dla „Głosu”: -Odrzucenie wniosku przez Narodowe Centrum Kultury nie oznacza, że rezygnujemy z działań. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Odwołane koncerty, spektakle, festiwale. Kryzys związany z pandemią koronawirusa uderzył w kulturę. Ministerialny projekt miał pomóc twórcom i instytucjom. Najlepszy, skierniewicki projekt znalazł się na 1 086 miejscu. Zbyt daleko, by dostać wsparcie.

Narodowe Centrum Kultury chwali się, że w ramach projektu „Kultura w sieci” do beneficjentów w całym kraju trafi 60 000 000 zł. To pieniądze na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej oraz artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. Projekt uruchomiony został z inicjatywy wicepremiera Piotra Glińskiego, ze środków MKiDN w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej.
 

„Kultura w sieci” spotkała się z ogromnym, największym w historii programów dotacyjnych NCK, zainteresowaniem: do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków na łączną kwotę przeszło 471 mln zł. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty

– czytamy w komunikacie NCK.


O dotacje starały się instytucje ze Skierniewic. Niestety, znaleźliśmy je na liście wniosków negatywnie rozpatrzonych. Lista odrzuconych zawiera 4 319 pozycji. Najlepszy skierniewicki znalazł się dopiero na 1 086 miejscu i otrzymał 69,33 punkty na 100 możliwych. Daleko mu do projektu Stowarzyszenia Topory ubiegających się o kolejną już edycję „Rawa gra szanty on line”. Ich pomysł zajął 744 miejsce (na liście przyznanego wsparcia) z punktacją 76,33 pkt. Stowarzyszenie otrzyma dofinansowanie 65 tys. zł.
 

• 1 086. Muzeum Historyczne Skierniewic, „Muzeum Historyczne Skierniewic w sieci”, 69,33 pkt.

• 1 717. TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SKIERNIEWIC, „Jestem Dumny – kontynuacja akcji promocyjnej w sieci”, 66,33 pkt.
• 1 801. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach „eSencja Kultury – budowa platformy internetowej o kulturze” 66,00 pkt.
• 2 121. Stowarzyszenie Tradycji 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty „Wirtualny spacer po miejscach pamięci 26 Dywizji Piechoty” 64,34 pkt.
• 2 643. Parafia p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach „300 lat Kościoła Św. Stanisława – jubileusz parafii online” 61,67 pkt.
Agata Niedziółka, dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic skomentowała dla „Głosu”: - Analizowałam listę i w sumie zajęliśmy wysoką pozycję. Składaliśmy kilka wniosków, ale w tym projekcie nie udało się. Chociażby w listopadzie ubiegłego roku składaliśmy 10 wniosków. Tylko pięć przeszło, w tym tylko jeden wniosek w pierwszej turze. Odrzucenie wniosku przez Narodowe Centrum Kultury nie oznacza, że rezygnujemy z działań. Będziemy je realizować we własnym zakresie i w miarę posiadanych środków.


 


 

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2214 sekundy