z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 maja 2020 | 10:52 komentarzy 1

Pandemia koronawirusa zabrała im pracę i szanse na pełną rehabilitacją syna, u którego stwierdzono czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Rodzina jednak nie poddaje się i uruchomiła zbiórkę na specjalistyczny wózek dla Adasia z Lipiec Reymontowskich.

Adaś przyszedł na świat w 28. tygodniu z wagą 1 350 gramów. Po porodzie dostał 6 punktów w skali Apgar. Przez ponad trzy miesiące szpital był jego domem.

Po specjalistycznych badaniach stwierdzono nieprawidłowości w jego główce – wylewy drugiego stopnia, które jak później się okazało odbiły się na jego sprawności ruchowej.

To jednak nie koniec nieszczęść.

– Adaś w szpitalu przeszedł zapalenie płuc, ciężką sepsę. Baliśmy się, że stanie się najgorsze. Dzięki staraniom lekarzy, antybiotykom i przetaczaniu krwi udało mu się pokonać sepsę – mówi Dariusz Tomaszewski, tata chłopca.

Od powrotu do domu dziecko wymaga rehabilitacji. 

– Próbujemy różnych metod usprawniania synka. Chcemy postawić Adasia na nogi. Największym marzeniem naszego synka  jest zagrać z rówieśnikami w piłkę nożną – dodaje Dariusz Tomaszewski.

Przed drugim rokiem życia u Adasia stwierdzono czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Z tego względu dziecku potrzebny jest specjalistyczny wózek.

Adaś sporo podrósł i aby nie „psuć” tego, co wypracowaliśmy poprzez rehabilitację i żeby nie dopuścić do skrzywienia kręgosłupa, oraz prawidłowo zadbać o ustawienie miednicy potrzebuje wózka specjalistycznego, który zapewni mu prawidłową postawę siedzącą i stabilizującą jego ciało.

Dariusz Tomaszewski, ojciec Adasia.

– Do tej pory dzięki pomocy ludzi dobrej woli którzy oddawali nam 1% podatku oraz środkom własnym ponosiliśmy wszystkie koszty, czy to za rehabilitację, sprzęt specjalistyczny oraz turnusy rehabilitacyjne i dojazdy.

Niestety, przyszła epidemia i jeszcze bardziej skomplikowała sprawę, zostały odwołane imprezy masowe które były podstawowym źródłem dochodu naszej rodziny– tłumaczy tata Adasia.

Z tego względu rodzice postanowili założyć zrzutkę, która pomoże zakupić specjalistyczny wózek. Cel to 9 500 złotych.

Zachęcamy ludzi o wielkim sercu do pomocy. Do końca zbiórki pozostało naprawdę niewiele.

„Pomóż Adasiowi w drodze do samodzielności - zbieramy na wózek inwalidzki” – szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Indywidualny numer konta zrzutki:

32 1750 1312 6886 4420 4036 4589

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Pomocna dłoń 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Panie redaktorze Bartoszu, waga dziecka to 1350 gramów albo g. Nie istnieje skrót gram. Mam nadzieję, że pomogłem. Serdecznie pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2967 sekundy