Młodzi adepci tenisa ze Skierniewic trenują już ponad 2 tygodnie.

Młodzi adepci tenisa ze Skierniewic trenują już ponad 2 tygodnie. (fot. Adam Michalski)

Powrót do gry w tenisa stał się możliwy po wdrożeniu drugiego etapu odmrażania sportu, dotyczącego infrastruktury zewnętrznej o charakterze otwartym. Korty przy ulicy Pomologicznej zawodników Skierniewickiego Towarzystwa Tenisowego UZAR po raz pierwszy gościły we wtorek (12.05). Od tamtej pory adepci białego sportu trenują w coraz mniej restrykcyjnym reżimie.

− W pierwszym tygodniu po otwarciu kortów trenowaliśmy w trzyosobowych grupach, z zachowaniem odstępów 2 metrów między zawodnikami − wspomina Krzysztof Uzar, jeden z klubowych trenerów.

Wraz z wprowadzeniem trzeciego etapu sportowego odmrożenia grupy trenujących są coraz większe, jednak zawodnicy i opiekunowie nadal stosują się do zasad reżimu sanitarnego.

Zawodnicy docierają na zajęcia już w strojach sportowych, nie korzystają z szatni (jedynie z WC), dezynfekują sprzęt, a piłki maja przypisane do konkretnych kortów. Tradycyjne powitanie zastąpiło skinienie głową lub "stuknięcie" rakietami.

− Trenujemy codziennie, a wszyscy, którzy w czasie pandemii zdecydowali się brać udział w zajęciach mają pewność, że na treningach będzie dla nich miejsce − zauważa Krzysztof Uzar.

Póki co klub nie planuje zawodów sportowych. Stowarzyszenie czeka na zdjęcie kolejnych obostrzeń.

O przygotowanie kortów przy ulicy Pomologicznej i Tetmajera do sezonu 2020 wspólnymi siłami zadbali pracownicy OSiR i przedstawiciele Skierniewickiego Towarzystwa Tenisowego UZAR.

Dziś kilka kadrów z jednego z treningów zawodników Skierniewickiego Towarzystwa Tenisowego UZAR.

Więcej na ten temat w kolejnym (4.06) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2313 sekundy