– W momencie, kiedy wyszedłem na scenę, poczułem to coś, co uwielbiam robić, była to dla mnie już pierwsza nagroda podczas tego konkursu – przyznaje Kuba Lotz, wokalista i lider zespołu The Suits.

– W momencie, kiedy wyszedłem na scenę, poczułem to coś, co uwielbiam robić, była to dla mnie już pierwsza nagroda podczas tego konkursu – przyznaje Kuba Lotz, wokalista i lider zespołu The Suits. (fot. Joanna Młynarczyk)

To pierwszy koncert organizowany w Skierniewicach po 3-miesięcznej przerwie. Duża sala kina Polonez ożyła, jednak tylko w połowie – muzycy na scenie dają z siebie co mogą, fotele dla publiczności pozostają puste. Koncert transmitowany jest na żywo w internecie, dzięki czemu – jak zwracają uwagę organizatorzy – zespołom może kibicować publiczność z całego świata.

Koncert można oglądać na You Tube, a także za pośrednictwem facebooka, instagrama i strony internetowej Centrum Kultury i Sztuki. Pierwszemu zespołowi, The Suits, oprócz jurorów przyglądał się także Jarosław Chęcielewski, wiceprezydent miasta oraz radny Dariusz Chęcielewski. Przysłuchiwali się testowanemu sprzętowi grającemu, do zakupu jakiego przymierza się jednostka, a w który planowane jest wyposażenie nowej sali w Centrum Kultury i Sztuki.

Za nami koncert grupy The Suits.

– Daliśmy z siebie wszystko, ale bez publiczności to nie to samo, zabrakło tej energii, która wraca do nas od fanów podczas koncertów. Jak ja to poczuję, to jakbym dostał skrzydeł – przyznaje Kuba Lotz, wokalista i lider zespołu The Suits. – Miałem jednak świadomość, że oglądają nas ludzie na żywo w internecie, to dla nich graliśmy – dodaje.

Dla grupy z Warszawy był to pierwszy wspólny koncert po pandemii. Muzycy przyznają, że niełatwo było przygotować się do konkursu.

– Trenowaliśmy w zaciszach własnych domów, ja miałem nieco trudniej, bo mam dwójkę małych dzieci i nie mogłem sobie pośpiewać czy pokrzyczeć swobodnie, dlatego robiłem to jadąc samochodem – przyznaje Kuba Lotz.

Na całość tegorocznego Rock May Festiwalu złoży się w sumie pięć koncertów. Dziś zagra jeszcze o godz. 17.30 grupa In Sanity, a jutro (31.05) koncert rozpocznie o godz. 14 Cannonball, o godz. 16.30 wystąpi Hellvoid, a festiwal zakończy o godz. 19 Snowblind.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.271 sekundy