Tak skierniewiccy strażnicy miejscy świętowali 15 lat temu [ZDJĘCIA]

(Fot. Sławomir Burzyński)

Straż Miejska w Skierniewicach świętuje swoje dwudziestopięciolecie. Ze względu na epidemię uroczystości teraz nie będzie. Przypomnijmy na archiwalnych zdjęciach, jak w 2005 roku strażnicy świętowali swoje 10-lecie. Na zdjęciach jest także Ryszard Bogusz, ówczesny prezydent Skierniewic.

– Szykowaliśmy się na świętowanie 15 maja, ale w tej sytuacji nie wiem, kiedy będzie jakaś uroczystość. Może nawet w przyszłym roku, takie ćwierć wieku na 26-lecie – żartuje Artur Głuszcz, komendant SM.

Krótka historia Straży Miejskiej w Skierniewicach.

Skierniewicka straż miejska została powołana w 1995 roku. Do 2006 roku jej komendantem był Paweł Hałatiuk, który odszedł po wygraniu konkursu na prezesa Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zastąpił go p.o. komendanta Edward Kordyś, a w marcu 2007 konkurs na komendanta straży wygrał Stanisław Krawczyk, były radny, a potem dyrektor techniczny spółki miejskiej Energetyka Cieplna. Do udziału w konkursie zgłosiło się wtedy aż 13 chętnych.

W tym samym czasie strażnicy cieszyli się z pierwszego nowego samochodu. Szaro-niebieski peugeot partner był prosto z salonu i kosztował (łącznie z oznakowaniem i przystosowaniem dla potrzeb straży) 51.700 zł. Siedmioosobowy (pięć miejsc na fotelach i dwa dodatkowe siedziska w okratowanej przestrzeni z tyłu), silnik diesel o pojemności 1,6, ale bez klimatyzacji. Peugeot zastąpił starego citroena.

Komendant Stanisław Krawczyk zmarł na początku lipca 2011 roku i we wrześniu ogłoszono kolejny konkurs. Tym razem komisja wybierała spośród 9 kandydatów. Odpowiadali na pytania ze znajomości przepisów związanych z funkcjonowaniem straży gminnych, ponadto musieli przedstawić swoją wizję funkcjonowania skierniewickiej straży.

Komisja konkursowa wybrała wtedy Artura Głuszcza z Rawy Mazowieckiej – który pełni funkcję komendanta od 1 października 2011 roku do dziś.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Polała się krew! Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Wymień elektrośmieci na rośliny

Wpadka handlarza narkotykami

Jest kasa na kilka dróg

1276 SOŁECTW ZE WSPARCIEM SAMORZĄDU MAZOWSZA

Zielona pracownia już niemal gotowa!

Jubileuszowy Festiwal Muzyki Kameralnej i...

Posmakuj sztuki. Skierniewice w podróży za...

Wyruszyli! Rok harcerski zakończą na Rajdzie...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA