Od soboty (6.06) klienci indywidualni, od poniedziałku (8.06) stowarzyszenia sportowe będą mogły korzystać z Pływalni Miejskiej NAWA.

Od soboty (6.06) klienci indywidualni, od poniedziałku (8.06) stowarzyszenia sportowe będą mogły korzystać z Pływalni Miejskiej NAWA. (fot. Adam Michalski)

Podczas środowej (27.05) konferencji premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów, zdrowia Łukasza Szumowskiego i kultury Piotra Glińskiego poznaliśmy szczegóły dotyczące luzowania sportu. Zielone światło na otwarcie otrzymały baseny. Już od soboty (6.06) czynna będzie Pływalnia Miejska NAWA.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem w sobotę (6.06) mogą zostać otwarte baseny, kluby fitness oraz siłownie. Obiekty otrzymały szczegółowe wytyczne dotyczące korzystania z infrastruktury oraz warunków, które muszą zapewnić korzystającym.

Na przyjęcie zarówno klientów indywidualnych jak i stowarzyszeń gotowy jest skierniewicki obiekt Pływalnia Miejska NAWA.

− Ruszamy w sobotę, otwarte zostaną zarówno siłownia, sauna jak i basen − zapowiada Tomasz Przybysz, prezes NAWY. W weekend (6-7.06) obiekt będzie dostępny dla klientów indywidualnych, od poniedziałku z pływalni będą także korzystać stowarzyszenia sportowe. W godzinach 6.15-9.00 od poniedziałku do piątku przewidziane są wejścia indywidualne, w godzinach 9.00-15.00 z obiektu korzystać będą stowarzyszenia. Później do 22.00 pływalnia będzie do dyspozycji klientów indywidualnych.

Taki podział wydaje się być dosyć kontrowersyjny biorąc pod uwagę obowiązek szkolny, który spoczywa na zawodnikach zarówno UKS Nawa, jak i WOPR Skierniewice. Czy w wyznaczonym czasie uczniowie-zawodnicy będą mogli korzystać z basenu? Wydaje się, że negocjacje na linii pływalnia − kluby − urząd miasta mogą przynieść zmiany.

− Musimy pamiętać, że pływalnia otwarta będzie na zupełnie nowych zasadach. Będą obowiązywały zasady reżimu sanitarnego, a informacje o nich będą wywieszone w obiekcie − zaznacza Tomasz Przybysz. W tym samym czasie z obiektu będą mogły korzystać 24 osoby. W basenie czynne będą wszystkie tory, a na każdym jednocześnie będą mogły przebywać 3 osoby.

− Nasza pływalnia jest już leciwa, szerokość torów to 2 metry, nowsze obiekty, w których tory mają 2.5 metra mogą przyjmować jednocześnie po 4 osoby na tor − zauważa Tomasz Przybysz. Pływalnia póki co wstrzymuje organizację wszelkich imprez oraz stałych elementów takich jak nauka pływania, czy aqua aerobic. Obiekt w czasie wstrzymania działalności przeszedł remont.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2985 sekundy