(fot. Joanna Młynarczyk)

Sugestie, że egzamin maturalny z języka polskiego w części podstawowej może zostać unieważniony pojawiły się w sieci po tym, jak okazało się, iż mogło dojść do przecieku tematów. Czy skierniewiczanie mogą obawiać się powtórki?

– Nie mieliśmy żadnych sygnałów z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w tej sprawie, wiemy, że jest zgłoszona do odpowiednich organów, czekamy na decyzje – mówi Irena Lesiak, dyrektor Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatury w Skierniewicach. – Radzę skierniewiczanom nie denerwować się i spokojnie przygotowywać się do kolejnych egzaminów – uspokaja dyrektor Lesiak.

Dyrektor skierniewickiego kuratorium nie pamięta sytuacji, by egzamin musiał być powtarzany z powodu przecieków, były jednak przypadki, kiedy maturzyści powtarzali egzamin za niesamodzielne napisanie pracy.

– Nie byłoby to sprawiedliwe, bo przeciek ujawniono w województwie podlaskim – komentuje Julia, maturzystka z LO im. B. Prusa. – Po tym trudnym roku maturalnym, nie wyobrażam sobie, by znowu zmobilizować się do nauki, powtarzać lektury. Jestem zmęczona, a to przecież jeszcze nie koniec matury – dodaje licealistka.

Egzamin maturalny z języka polskiego w części podstawowej rozpoczął się o godz. 9 w poniedziałek (8.06). Już ok. godz. 6.30, w sieci zaczęto wyszukiwać frazy „wesele elementy fantastyczne” i „wesele fantastyka”, a ok. godz. 7 – dokładny temat „Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów „Wesela”.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2458 sekundy