(fot. Joanna Młynarczyk)

Dziś (16.06) piszą język polski, w kolejnych dniach matematykę i język obcy. Najstarsi uczniowie podstawówek rozpoczęli egzaminy. W Szkole Podstawowej nr 5 egzamin pisze 93 ósmoklasistów.

Ze względu na pandemię, egzamin wygląda nieco inaczej niż w ubiegłym roku. Do budynku ZSSO uczniowie wchodzili czterema wejściami, test rozwiązują w pięciu salach egzaminacyjnych. Szkoła przed rozpoczęciem egzaminów została zdezynfekowana. Uczniowie po godz. 8 stawili się przed nią w maseczkach, mogli je zdjąć dopiero po zajęciu swojego miejsca w odpowiedniej sali egzaminacyjnej. Wcześniej musieli zdezynfekować ręce.

– Każdy przychodzi ze swoimi przyborami piśmiennymi, jeśli zapomni, udostępni je szkoła, ale są one jednorazowe i już do nas nie wracają – mówi Sławomira Wenus, dyrektor ZSSO.

Uczniowie do egzaminu przygotowywali się samodzielnie, w domu. Mogli korzystać jedynie z konsultacji on-line.

Czy są dobrze przygotowani do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu?

– Liczę na to, że podeszli solidnie i odpowiedzialnie. Egzamin zweryfikuje ich wiedzę, pokaże na jakim poziomie się znajdują i nad czym ewentualnie muszą jeszcze popracować – przyznaje dyrektor Piątki.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2998 sekundy