Uważaj na auta popowodziowe

Zalane i podtopione samochody zaczynają pojawiać się u dealerów lub w ogłoszeniach zwykle krótko po powodzi, a takie właśnie występują w naszym kraju. AAA AUTO ostrzega przed falą samochodów popowodziowych na rynku aut używanych.

AAA AUTO w takich okresach zawsze zaostrza kontrole skupu i stosuje zestaw zasad wykrywania takich samochodów. Jednocześnie zapewnia dożywotnią gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli taki samochód trafi do sprzedaży pomimo zachowania wszystkich środków ostrożności
i całego systemu weryfikacji.

Nowoczesne, skomputeryzowane auta, które aż kipią od elektroniki, mogą poważnie zagrażać życiu pasażerów po zalaniu. Usterki mogą się w nich ujawnić w każdym momencie użytkowania
i w dowolnym miejscu, na przykład w systemie elektroniczym, czy w innych częściach samochodu z powodu choćby korozji. Wtedy mogą całkowicie zawieść, narażając kierowcę na niebezpieczeństwo.

Dlatego też sprawdzamy z jakiego miejsca pochodzi auto, w którym je użytkowano przed jego skupem do naszego oddziału. W samych autach szukamy symptomów popowodziowych, jak: trudny do wyeliminowania zapach błota, woda, korozja w samochodzie pod dywanikami wewnątrz samochodu czy w bagażniku, lub za tapicerką na drzwiach, pleśń pod siedzeniami, skorodowane szkielety foteli.  Analizujemy także czy samochód ma skłonność do awarii instalacji elektrycznej - powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Kierowcy mogą się zabezpieczyć przed skutkami fali samochodów popowodziowych. Powinni zdecydowanie wymagać zawarcia w umowie zakupu paragrafu orzekającego, że samochód nie został zalany, aby w razie potrzeby mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy w ramach skargi lub postępowania sądowego.

W AAA AUTO, w oparciu o wieloletnie doświadczenie, wiemy, że w najbliższym okresie będzie dużo prób „przemycenia” zalanych samochodów na rynek, bo ludzie chcą jak najszybciej ich się pozbyć. Spodziewamy się, iż podobnie jak po poprzednich powodziach, w tym roku właściciele będą próbować sprzedawać osuszone samochody, szczególnie w naszych oddziałach regionalnych, ponieważ uważają, że tam jest mniej kontroli. Jednak nasi specjaliści od skupu są dobrze wyszkoleni, więc są w stanie zweryfikować takie auta. W każdym oddziale mamy teraz specjalistyczny serwis wyposażony w nowoczesną diagnostykę, który wykryje usterki w elektronice

podkreśliła Karolina Topolová. Jeśli po naszych szczegółowych inspekcjach mimo wszystko wykupimy zalany samochód, a nowy właściciel dowie się o tym później, zwrócimy wszystkie pieniądze, które zapłacił za samochód w ramach naszej dożywotniej gwarancji na legalne pochodzenie samochodu –  dodała Karolina Topolova.

***

Grupa AAA AUTO istnieje na rynku od 28 lat. Jest częścią grupy AURES Holdings należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AAA AUTO obsłużyła ponad 2.3 miliony klientów. W 2019 roku sprzedała 86 000 samochodów. Obecnie posiada 57 oddziałów, z czego 13 znajduje się w Polsce. Pod względem liczby sprzedanych samochodów AAA AUTO jest jednym z największych dealerów używanych samochodów w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2017 Grupa AAA AUTO zajęła 2. miejsce w European Business Awards 2016/2017. W Polsce Grupa AAA Auto funkcjonuje jako Autocentrum AAA AUTO Sp. z o.o.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA