Skierniewickie lekkoatletki udanie zainaugurowały sezon 2020.

Skierniewickie lekkoatletki udanie zainaugurowały sezon 2020. (fot. Adam Michalski)

To był pierwszy start lekkoatletek UKS Vis w sezonie letnim 2020. Anna Bibik i Anna Kłosińska wzięły udział (28.06) w I Mityngu Kwalifikacyjnym Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Obie podopieczne Jolanty Barskiej ustanowiły rekordy życiowe w skoku w dal.

Anna Kłosińska rywalizowała w sprincie na dystansie 100 metrów oraz w skoku w dal. W finale koronnej konkurencji (skoku w dal) podopieczna Jolanty Barskiej zajęła bardzo dobre 3. miejsce przegrywając jedynie z reprezentantkami WLKS Wrocław. Wynik 5.31 metra to najlepsze osiągnięcie w karierze zawodniczki UKS Vis. Ania już w pierwszej próbie skoczyła na odległość 5.22 m. W trzeciej próbie poprawiła rezultat (5.29 m), a w ostatniej, szóstej ustanowiła rekord życiowy. Co ważne wszystkie próby Ani były trafione. W konkursie wzięło udział 15 zawodniczek. Szósta w rywalizacji Anna Bibik także ustanowiła rekord życiowy, 5.14 m. W sprincie lepsza okazała się młodsza zawodniczka UKS Vis. Anna Bibik w drugiej serii na dystansie 100 metrów uzyskała czas 13 sek. Anna Kłosińska zakończyła rywalizację z wynikiem 13.24 sek.

Tydzień wcześniej (21.06) w Warszawie sezon lekkoatletyczny rozpoczął młody Alex Garbicz, który wziął udział w 7. rundzie Warszawskiej Ligi Biegowej.

– Jego koronny dystans to 60 metrów, ale ponieważ rywalizacja w Czwartkach lekkoatletycznych jest nadal zawieszona, a finał krajowy ma być rozegrany dopiero w pierwszy weekend września to Alex wystartował na dystansie 100 metrów – mówi Krzysztof, tata sprintera. – Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych bieg ukończył na 3. miejscu z nowym rekordem życiowym 14.02 poprawionym o 0.67 sek. Bardzo cieszy nas możliwość powrotu do rywalizacji a najbardziej progres po niepewnym i zwariowanym okresie przygotowawczym – dodaje.

Czekamy na kolejne starty i życiówki skierniewickich lekkoatletów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila

Ambitne plany Widoku na 2023 rok

Jak dobrać odpowiednie narty?

Karolina Zaborska spełnia sportowe marzenia

Brąz Pawła Stopińskiego w Mistrzostwach Świata...

Śladami ojca. Alex Garbicz trzecim sprinterem...

Widok ponownie liderem klasyfikacji pro junior...

W Skier-Vis z optymizmem patrzą w przyszłość