(fot. Joanna Młynarczyk)

Z uwagi na ograniczenia sanitarne, podczas zorganizowanych form wypoczynku w mieście dzieci spotykają się w kilkuosobowych grupach. Warsztaty plastyczne, kulinarne, gry stolikowe, wędrówki po mieście i wiele innych zajęć proponuje podczas półkolonii w mieście Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Na letnie warsztaty, organizowane w cyklach tygodniowych, zaprasza także Centrum Kultury i Sztuki.

Podczas pierwszego turnusu półkolonii z TPD wypoczywa 8-osobowa grupa najmłodszych. Dzieci pochodzą z różnych szkół, różnych części miasta, w pierwszym tygodniu integrowali się, poznawali bliżej i wybrali nazwę… Minionki. Za nimi zajęcia artystyczne, kulinarne, podczas których robili sałatki owocowe, dużo spacerów po mieście, gdzie m. in. zaliczyli Szlak Jabłcusia.

– Przed nami seans w kinie, warsztaty w bibliotece, spektakl teatralny w altanie, a także wycieczka do Nieborowa, do muzeum i do Stajni u Kowala – zapowiada Tomasz Staroń, wychowawca grupy oraz kierownik półkolonii. Wraz z nim grupą opiekuje się Edyta Witkowska.

Kolejny tydzień warsztatowy rozpoczęły dzieci w Centrum Kultury i Sztuki. Pod okiem Agaty Ignaczak uczą się wytwarzania papieru czerpanego.

– Uczą się jak kiedyś robiło się papier czerpany, jutro na zajęcia przyniosą świeże kwiaty. A podczas kolejnych spotkań planujemy robić obrazki, książeczki, pamiętniki i inne rzeczy z wytworzonego papieru – informuje Agata Ignaczak.

W pierwszym tygodniu, pod okiem Justyny Czerwińskiej, najmłodsi skierniewiczanie na warsztatach uczyli się podstaw perspektywy.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.252 sekundy